Sztuka jasnego myślenia, czyli 52 błędy poznawcze, które lepiej niech popełniają inni

Rolf Dobelli Wydawnictwo: Laurum poradniki
DIE KUNST DES KLAREN DENKENS 52 Denkfehler, die Sie besser anderen uberlassen
poradniki
Agnieszka Dąbek-Malczyk
myślenie biznes przesiębiorstwo poradnik zarządzanie ekonomia HR

Rolf Dobelli początkowo spisał typowe błędy poznawcze dla siebie, jako listę kontrolną używaną przy podejmowaniu ważnych decyzji zawodowych czy prywatnych. Z inspiracji znajomego w końcu opublikował listę w formie książki. Syntetyczne ujęcie i obrazowe, czasami humorystyczne przykłady czynią lekturę przyjemną. Rozdziały są krótkie (po kilka stron), idealne do czytania w...

Książkę Rolfa Dobelli odkryłem jakoś przypadkowo, ot tak przeglądając książki na stronie Empiku. Zainteresowała mnie, sprawdziłem na szybko opinię i zapadła decyzja, że biorę.

Jestem po lekturze "Zasady wywierania wpływu" Roberta Cialdini z którą to książką "Sztuka jasnego myślenia" się w dosyć dużym procencie pokrywa także, doskonała okazja dla przypomnienia sobie kilku...

Dająca wgląd w nasze stereotypowe myślenie,które jak się okazuje niekiedy wyprowadza nas w pole.W tytule 52 błędy poznawcze ,lepiej niech popełniają je inni,warto ją przeczytać aby do nich nie należeć.W tematyce błędów poznawczych perełka,zwięźle napisana,przystępnym językiem.Zdecydowanie polecam.

Sprawdziwszy plany studiów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania mojej uczelni, stwierdzam, iż jest to poradnik kierowany do "ludzi od zarządzania". Ekonomiści mogą się poczuć obrażeni.

Książka pisana przez przedsiębiorcę, który bardzo narzeka na ilość i jakość pracy ekonomistów na świecie - informacja o tym, że jest ich około miliona pojawia się tam trzy razy. Chyba...

• Angielski/psycho/studia/nauka
  • Biznesologia