Zauroczenie

Margit Sandemo Wydawnictwo: NORDI-PRESS Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Trollbunden
2015-05-19
1992-01-01
Data 1. wydania:
2006-01-01
Iwona Zimnicka
NORDI-PRESS
Trollbunden
Saga o Ludziach Lodu (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-05-19
Iwona Zimnicka

Ile ja czekałam na to by dorwać tą pozycję w swoje łapki. W końcu po tylu namowach, udało mi się zabrać za tą powieść. Czyta się bardzo szybko, co wcale nie zmniejsza wartości fabuły. Są to całkowicie moje klimaty. Wyobraźnia działa jak podczas czytania wiedźmina. Szybko przywiązałam się do bohaterki i do jakże tajemniczego zwierzoczłeka. Ale te emocje zrozumieją tylko te...

Czytając o Tangelu nie dziwię się, że Silje nie mogła przestać o nim myśleć. Tacy demoniczni a zarazem delikatni mężczyźni przyciągają kobiety :) Magia, wiedźmy, czarownicy - lubię takie klimaty. Na pewno sięgnę po kolejne tomy sagi :)

Po latach postanowiłam znowu sięgnąć po "Sagę o Ludziach Lodu". Jako nastolatka "na wyścigi" zaczytywałam się nią z wypiekami na twarzy razem z koleżanką z klasy. Niesamowicie mnie wtedy wciągnęła. Miała w sobie wszystko o czym nastolatka, z romantycznym usposobieniem, ciekawością wobec magii, fascynująca sie Skandynawią i lubiącą powieści z historią w tle, mogła sobie...

Pierwsza odsłona "Sagi o Ludziach Lodu", wstęp do 47-tomowej opowieści snutej przez Margit Sandemo. Dla jednych początek długiej przygody, dla innych - tragiczna pomyłka.

Wszystko zaczyna się w Trondheim w roku 1581, w czasie wielkiej zarazy, kiedy to los szesnastoletniej samotnej dziewczyny, córki kowala, Silje Arngrimsdatter, splata się z losami dwojga dzieci, kobiety i...

Na półkach: , , , ,

O Sadze ludzi lodu Margit Sandemo słyszałam już dawno. W 2018 roku zmarła autorka Sagi i wtedy ten tytuł spotkałam po raz drugi. Wtedy jednak nie znalazłam egzemplarza i nie mogłam zapoznać się serią. Po dwóch latach to się zmieniło. Skończyłam audiobooka, dzięki aplikacji Empik Go, gdzie tytuł się pojawił. To tak w ramach wstępu.

Opis

Pierwszy tom sagi nosi tytuł:...

Książki z sagi o Ludziach Lodu są na tyle cienkie, że nie ma za bardzo jak się o nich rozpisać. Wymienię w więc w punktach to, co mi się podobało bądź nie.
- główna bohaterka trochę mnie irytowała swoją wielką naiwnością. Lubiłam ją chociaż często mnie wkurzała
- bohaterowie bardzo różnorodni, każdy znajdzie jakiegoś ulubieńca
- podobało mi się, że autorka nie bała się...

Jestem świeżo po lekturze wszystkich 47 tomów, co zajęło mi ok. 2 miesiące. Myślę, że najwyższy czas podzielić się wrażeniami. Gatunkowo - jest tam mało elementów fantastycznych (pojawiają się one częściej mniej więcej od połowy sagi), bardziej pasowałaby kategoria romans.
Niestety, nie jest to dobra literatura - język jest bardzo prosty, fabuła wybitnie przewidywalna, a...

No dobrze, wiem, że tego jest grubo ponad 40 tomów, ale chciałam przeczytać chociaż jeden, żeby zrozumieć fenomen tej Sagi.

Nie zawiodłam się, bardzo przyjemnie słuchało się audiobooka i gdyby nie milion innych pozycji na stosiku wstydu, to kontynuowałabym tę przygodę. Bo pierwszy tom to naprawdę sympatyczna książka.

Czyta się szybko. Okazja do poznania odrobiny historii i przyrody Skandynawii. Z uśmiechem wracam do lat liceum, kiedy czekało się na kolejny tom. Polecam.

Pierwszy tom dużej całości (ponad 40 tomów). Jeśli ktoś lubi lekkie, niewymagające nadzwyczajnego myślenia lektury to powinien być zadowolony.

Dyskusje

8 547