Zauroczenie

Margit Sandemo Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 237 str.
Trollbunden

Iwona Zimnicka
NORDI-PRESS
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Przeglądając ostatnio swoje zbiory natrafiłem na tą pozycję (okazuje się, że posiadam wszystkie tomy tej sagi). Saga Ludzi Lodu fajnie brzmi pomyślałem i postanowiłem zapoznać się z pierwszym tomem. Ciekawie się czytało, szczególnie pierwszą połowę książki, druga część jest trochę nużąca. Choć to nie jest mój ulubiony gatunek ;) , to myślę, że jakiś czas sięgnę po drugi tom.

Saga o ludziach lodu jest najlepszą z wszystkich norweskich sag ktore czytałam. Już samo to że po 10 latach wracam do tych książek mówi samo przez się. Połączenie elementów magii z realnym światem jest mistrzowskie. Autorka pisze lekko, łatwo się czyta a przy tym nie zanudza zbyt długimi opisami. Polecam wszystkim którzy lubią sagi norweskie. Od tego nie da się oderwać.

Ciekawy początek histori. Prosta fabuła.

Niezliczoną ilość razy słyszałam już o tej sadze i muszę stwierdzić z pełnym przekonaniem, że jestem oczarowana bez pamięci. Silije jest szestanstolatka o bardzo odważnym przy czym pełnym dobroci sercu. Spotyka na swojej drodze jegomościa Tengela, który przewraca jej życie do góry nogami i tak zostajemy wprowadzani w sage o ludziach lodu. Jestem wprost zakochana! Naprawdę...

Miłość, pożądanie, magia i niebezpieczeństwo. Mega wciagajaca saga.

Jakie to wciągające :o

Jak dla mnie Tom I fantastyczny ❤

Ocenię w tej części całą sagę, dla mnie rewelacja! Całość zajęła mi 3 miesiące i az żal, ze to juz koniec tej przygody. Wciaga od samego początku, były części które podobaly mi sie bardziej, niektore mniej, jednak całość śmiało oceniam 10/10. We wszystkim po czasie dość ciężko sie polapac, ale jest świetna ściąga drzewa genealogicznego w google. Polecam całym sercem tą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po ponad 10 latach wracam do sagi. Zachwyca tak samo jak wtedy kiedy byłam nastolatką ❤️

Nareszcie!

Nie pamiętam, kiedy ostatnio jakaś książka dała mi tyle szczęścia, nie pamiętam, kiedy ostatnio uśmiechałam się, przewracając strony.

Kocham to. Uwielbiam ten wykreowany świat, to zimno, tych ludzi, takich prawdziwych, swojskich, dobrych i złych. Uwielbiam styl, w jakim autorka to wszystko ujęła, uwielbiam fantastykę i romans wplecione we wszystko.
Jakiś sposób...

Dyskusje