Owidiusz. Twórczość. Recepcja. Legenda

Na półkach: , , , , , , ,

Praca zbiorowa zawierająca referaty z jubileuszowego zjazdu PTF pokazuje nie tylko, jak rozbudowane są badania nad różnymi aspektami owidianistyki, ale i jak bardzo twórczość poety z Sulmony oddziałała na literaturę i sztukę wieków późniejszych. Oprócz należących ściśle do dziedziny filologii klasycznej artykułów poświęconych poszczególnym dziełom Owidiusza, w książce można...

• Starożytność
  • Rzym i świat rzymski
  • Filologia polska (dziennikarstwo i komunikacja kulturowa; edytorstwo i redakcja tekstu)
  • Recepcja antyku
  • 2017