Kobiety Afryki obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” cz. 2

Jadwiga Wojtczak-Jarosz Wydawnictwo: Psychoskok biografia, autobiografia, pamiętnik
Psychoskok
Kobiety Afryki obyczaje tradycje obrzędy rytuały Jadwiga Wojtczak-Jarosz literatura faktu prześladowanie kobiet
biografia, autobiografia, pamiętnik
2015-05-17

Po lekturze pierwszej części, którą miałam przyjemność czytać prawie rok temu, mój apetyt czytelniczy rósł w oczekiwaniu na drugą część, bo nie ukrywam, że książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Afryka jest kontynentem specyficznym, mieszanką kultur, świadomości, gdzie przyroda w niektórych miejscach jest nieskażona ingerencją człowieka, a ludzie żyją w zamkniętych,...

Po przeczytaniu książki, stwierdziłam, że po zapoznaniu się z opisem, że jest taka drastyczna, tylko dla dorosłych, opisująca rytuały, obrzędy itd., lektura nie powaliła mnie. Jest przereklamowana. Liczyłam, na coś mocnego, na opisy np. codziennej higieny kobiet, nawet w tych "trudnych" dniach, o rytualnym przygotowaniu posiłków czy spotykania się w intymnej atmosferze, o...

Jadwiga Wojtczak-Jarosz - Kobiety Afryki. Życie pełne przemocy

Gdy oddajemy się rozmyślaniom o Afryce, co pierwsze przychodzi nam na myśl? Egzotyka, odmienność, Safari, gorąco, susza, dzikie zwierzęta, przyroda, inne obyczaje i przygoda. Jest tez i drugie dno.

Niestety mało kto zdaje sobie sprawę z drugiego dna życia w Afryce. Z innych obyczajów, tradycji, obrzędów i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przy części pierwszej napisałam już jak ważne są dla mnie te dwie części książki, dodam tylko, że Autorka jest uhonorowana ORDEREM UŚMIECHU.

Druga część książki „Kobiety Afryki, obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały", to zdecydowanie książka dla dorosłych. I jeśli ktoś narzekał, że w pierwszej części zbyt mało było o afrykańskich kobietach, to tu zdecydowanie o nich dużo. Autor nie szczędzi nam wrażeń i opisów drastycznych scen, nieznacznie tylko złagodzonych w dialogach dzięki empatii dyskutantów, znanych nam...

czyta się bardzo lekko i ciekawie a można się wiele dowiedzieć o kulturze Afryki! Polecam

Po pierwszym udanym spotkaniu z „Kobietami Afryki” (recenzja tutaj), nie mogłam się doczekać kiedy będę mogła zapoznać się z kolejną częścią. Na tę chwilę musiałam długo czekać, a gdy książka pojawiła się u mnie na półce, musiała jeszcze poczekać na swoją kolej. W ten sposób moment ponownego zagłębienia się w tę historię cały czas się odwlekał. Pocieszającym faktem jest to,...

• Jest
  • 2015
  • Literatura "dorosła"
  • Wyzwanie LC 2021
  • Legimi
  • Recenzenckie
  • Afryka

Jadwiga Wojtczak-Jarosz Kobiety Afryki obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” cz. 2 Zobacz więcej