Córka pszczelarza

Świat Książki
The Beekepers Daughter
literatura piękna
2015-06-17

Jest rok 1973. Trixie wraz z rodzicami mieszka na pięknej wyspie Tekanasset. Poznaje wokalistę zespołu rockowego Jaspera, który spędza wakacje na wyspie. Młodzi zakochują się w sobie i każdą wolną chwilę spędzają razem. Niestety jest to źle odbierane przez jej ojca, któremu nie podoba się, że młoda dziewczyna wałęsa się po nocach z jakimś nieznajomym. Natomiast jej matka...

Dwie kobiety, dwie historie i wiele miłości - to wszystko jest w tej smakowitej powieści.

Na półkach: , , , , ,

Pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam i prędko sięgnęłam po kolejne. Historia dwóch miłości. Córka zakochana w muzyku oraz matka wspominająca swoją młodość i zakazaną miłość..... Wspaniale opowiedziane dwie tak różne a zarazem podobne historie.

Wymęczyłam, ale książka to strata czasu.

Ciekawa powieść

Fajna opowieść. Może nie tak porywająca, jak pozostałe powieści Santy Montefiore, ale ciekawa. Trochę magii, tajemnice rodzinne, niespełnione nadzieje, zakazane uczucia... A wszystko podane w smakowity sposób. Może trochę zabrakło mi emocji, które tak kocham.

"Córka pszczelarza" to idealna powieść dla kobiet; szczególnie idealna na długie listopadowe wieczory.Santa Montefiore jest mistrzynią tego gatunku,podoba mi się to, ze nie jest to przesłodzona literatura, ale słodko-gorzka opowieść o życiu.
Książka wciąga od pierwszej strony i zmusza do myślenia: czy warto ulegać pokusie, czy warto na czyimś nieszczęściu budować...

Bardzo mi się podobała. Santa Montefiore znów mnie nie zawiodła. polecam.

Dwie pierwsze części określiłabym jak mdłe, trzecia część już lepsza, i trochę cukierkowe zakończenie. Niestety nie porwała mnie, ale chciałam przeczytać do końca.

Po książki typowo kobiece sięgam niezbyt często, czasami jednak mam ochotę na taką odskocznię.

Mam kilka ulubionych pisarek literatury obyczajowej, sprawdzonych, takich, które z reguły mnie nie zawodzą. Nie należy do nich Pani Montefiore, gdyż to pierwsza jej książka, jaką przeczytałam. I pewnie ostatnia, chociaż nie było tak źle. Podobał mi się plastyczny język, jakim...

Dyskusje

• Santa Montefiore