Buźka

Okładka książki Buźka
Sophie Hannah Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Konstabl Simon Waterhouse (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Konstabl Simon Waterhouse (tom 1)
Little Face
Wydawnictwo Literackie
2015-06-01
2009-02-03
Data 1. wydania:
2009-02-19
Marta Kisiel-Małecka
Marta Kisiel-Małecka

Czytało się szybko ale patrząc na całość to brakowało napięcia, logicznego postepowania głównej bohaterki.
Autorka ciągnęła na raz wiele wątków i w kilku zabrakło mi większego wyjaśnienia. Końcówka niby wyjaśniająca ale wszystko było takie zagmatwane i słabe...
Mimo iż jestem ciekawa wątku detektywa Simona to wątpię abym dała rade przebrnąć przez całą serię.

Mimo swojej wielowątkowości nie wciągnęła mnie ta książka. Napisana przyzwoicie, ale nie spodobała mi się. Bohaterka nieprzekonująco sportretowana. Chyba zmarnowałam czas.

1967

Jestem zaskoczona niską oceną. Powieść nie jest zła. Może zbyt rozwleczona, wywalilabym z niej z 20 wątków, które kompletnie nie są potrzebne, ale czyta się gładko i szybko. Z ciekawością, jak sie skończy. Zawyżyłam ocenę, bo uważam dotychczasową za mocno niesprawiedliwą. Niektóre (beznadziejne) romansidła mają tu więcej db.ocen 🙄

"Buźka" Sophie Hannah to nie tylko dobrze skonstruowany thriller / kryminał, ale także uniwersalna opowieść o tym, że nie zawsze ludzie, których kochamy, są w rzeczywistości takimi, za jakich ich uważamy.

Da się przeczytać, ale nic ciekawego.
Akcja bardzo naiwna i naciągana, bohaterzy nieciekawi, zakończenie nijakie.

Ja czytałam pod tytułem "Twarzyczka"

"Buźka" Sophie Hannah jest jednym z moich kolejnych spotkań z tematyką uprowadzonego/zaginionego dziecka. Czy literatura w tym temacie ma szansę czymś jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że i owszem.

Kryminał, stanowiący początek cyklu o konstablu Simonie Waterhousie, zaczyna się obiecująco. Oto młoda kobieta, Alice Fancourt, krótko po porodzie swojego pierwszego dziecka, po...

1929

Jak dla mnie - mistrzyni kryminału psychologicznego. Niezwykle misterna i do końca ciekawa akcja.

Matka zrobi wszystko by chronić swoje dziecko!
Alice Fancourt, świeżo upieczony mama, zakochana w swoim mężu i mieszkająca w domu teściowej, pierwszy raz od porodu zostawia dziecko z ojcem i wychodzi z domu... Po powrocie wpada w szał, mąż śpi a w kołysce jest zupełnie inne dziecko.. Mąż David i teściowa Vivienne zrzucają winę za zachowanie Alice na depresję poporodową. Czy...

Naczytałam się, jaka to z autorki następczyni Agaty Christie... Bardzo proszę, nie szafujmy wielkimi słowami! Je należy ważyć, nie mnożyć.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 2015