Buźka

Sophie Hannah Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Konstabl Simon Waterhouse (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Little Face
2015-06-01
2009-02-03
Data 1. wydania:
2006-01-01
Wydawnictwo Literackie
Little Face
Konstabl Simon Waterhouse (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2015-06-01
Marta Kisiel-Małecka

"Buźka" Sophie Hannah to nie tylko dobrze skonstruowany thriller / kryminał, ale także uniwersalna opowieść o tym, że nie zawsze ludzie, których kochamy, są w rzeczywistości takimi, za jakich ich uważamy.

Da się przeczytać, ale nic ciekawego.
Akcja bardzo naiwna i naciągana, bohaterzy nieciekawi, zakończenie nijakie.

Ja czytałam pod tytułem "Twarzyczka"

"Buźka" Sophie Hannah jest jednym z moich kolejnych spotkań z tematyką uprowadzonego/zaginionego dziecka. Czy literatura w tym temacie ma szansę czymś jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że i owszem.

Kryminał, stanowiący początek cyklu o konstablu Simonie Waterhousie, zaczyna się obiecująco. Oto młoda kobieta, Alice Fancourt, krótko po porodzie swojego pierwszego dziecka, po...

Jak dla mnie - mistrzyni kryminału psychologicznego. Niezwykle misterna i do końca ciekawa akcja.

Matka zrobi wszystko by chronić swoje dziecko!
Alice Fancourt, świeżo upieczony mama, zakochana w swoim mężu i mieszkająca w domu teściowej, pierwszy raz od porodu zostawia dziecko z ojcem i wychodzi z domu... Po powrocie wpada w szał, mąż śpi a w kołysce jest zupełnie inne dziecko.. Mąż David i teściowa Vivienne zrzucają winę za zachowanie Alice na depresję poporodową. Czy...

Naczytałam się, jaka to z autorki następczyni Agaty Christie... Bardzo proszę, nie szafujmy wielkimi słowami! Je należy ważyć, nie mnożyć.

Książka nie jest zła. Jest przeciętna.

Akcja toczy się w odpowiednim tempie. Nie ociąga się, ani nie jest niepotrzebnie popędzana. Nie gubi również czytelnika zbyt dużą ilością podawanych informacji. Wątki poboczne nie drażnią i są wplecione w bardzo subtelny sposób. Oprócz tego, Sophie Hannah, dość dobrze wykreowała obraz postaci w swojej książce i każdej nadała odmienny...

Książka na jeden-dwa wieczory. Do przeczytania i zapomnienia.

Kryminał z eleganckim suspensem

Dyskusje