Wyzwolona

Okładka książki Wyzwolona
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dom Nocy (tom 12) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Iwona Michałowska-Gabrych
Wampiry Anioły Zoey Dom Nocy

Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 7,5
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 5,5
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Found Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Found Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Forgotten Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Forgotten Kristin Cast, Phyll...

Kolejny tom przygód Zoey i jej kolejne kłopoty, bo ta dziewczyna uwielbia się w nie pakować, oczywiście nie robi tego świadomie ( ale czy zawsze?). Jest to już 12 tom, więc nie ma co za dużo mówić. Dla tych co zabrnęli tak daleko w serii może to być albo świetna rozrywka, jak w moim przypadku al bo odgrzewany kotlet.

Niezwykła seria!
Duet matki i córki w formie autorek świetnie połączył okruchy życia dnia codziennego z wydarzeniami nadnaturalnymi. Znajdziemy tutaj miłość i przyjaźń, a także i przeciwstawne do nich emocje. Czytając tą serię stajemy się światkami ewolucji bohaterów i nie raz stracimy możliwość rozróżnienia dobra od zła.
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę zajmie przeczytanie wszystkich tomów)!

Niezwykła seria!
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę...

Ostatnia i niesamowita część, będę tęsknić za wszystkimi postaciami. Niech żyje Nyks i światłość ❤️🥰

Ostatni tom serii. Daje 10 punktów. Książka trzyma w napięciu, wszystko dzieje się szybko. Dobre zakończenie. Polecam całą serię

Bardzo zżyłam sie z całą serią i z przyjemnością czytałam każdą kolejną część, bo każda kolejna była coraz lepsza. Jestem niestety troche niezadowolona przez fakt jak szybko cala akcja sie zakończyła. Budowanie akcji przez całą książkę, żeby zakończyć ją w paru stronach

No i dobrnęłam wreszcie do końca. Mimo, że nie była to seria najwyższych lotów to nie żałuję czasu spędzonego przy niej. Ostatni tom pochłonęłam w dwa dni. Czuję jednak spory niedosyt, wszystko wg mnie poszło nie tak:
1. Dlaczego Zoey tak szybko opuściła areszt? O wiele ciekawiej byłoby, gdyby musiała zza krat patrzeć na siejącą spustoszenie Neferet. Sama Tsi Sgili w swej przebiegłości nie mogła być tak głupia, żeby od razu wypaplać, że to ona zabiła dwóch włóczęgów z parku. Przecież o wiele więcej zła uczyniłaby zatajając tą jedną zbrodnie, miała o wiele większe dokonania, żeby się nimi chwalić.
2. Dzień przed kulminacyjną bitwą nasze baranie stadko traci cenne godziny na opracowywanie planu, którego nawet nie wprowadzają w życie. Zdumiewająco wiele czasu zajęło im wymyślenie średnio pomocnych kroków, wg mnie trwonili niepotrzebnie czas, dziwi mnie, że Zoey na to pozwoliła.
3. Tak łatwo udało się powstrzymać Neferet? Bez żadnych zwrotów akcji? Bez ofiar? Spodziewałam się, że wampirzyca wyskoczy spod ziemi, krzycząc, że to jeszcze nie koniec, kiedy wszyscy będą sobie gratulowali zwycięstwa.
4. Najwyższa Rada Wampirów Ameryki Północnej? Serio? Tego nawet nie chce mi się komentować.
Ogólnie w porządku ale serii brakuje wieeeele do czołowych pozycji gatunku.

Hm. Nie wiem czy mam oceniać ostatnia część czy całość serii... Jednakże wszytko doprowadziło do finału. Jak zwykle przeszkadzał mi kolokwialny i ordynarny język ale na to już nie mam wpływy. W tej części Neferet najbardziej mnie irytowała. Kalona... Aż łza mi się zakręciła ze smutku a potem że szczęścia bo to akurat nie było do przewidzenia. Erik wreszcie pokazał prawdziwa twarz i cieszę się że wybrał Shaunee. Pokonanie Neferet też jakoś zbyt szybko opisane i brakło mi w nim większego polotu. Epilog w porządku. Jak ktoś dotarł do ostatniego to mu gratuluję wytrwałości xd z pewnością sięgne w przyszłości jeszcze po ta serię a teraz zabieram się za opowiadania :)

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Moim zdaniem cała seria Domu Nocy po prostu nie zasługuje na wydanie książkowe. Styl autorek przypomina bardziej twory w serwisie Wattpad (oczywiście zdarzają się tam dobre opowiadania, ale to rzadkość). Myślę, że ta seria mogłaby być tam umieszczona i nigdy nie wydana w formie papierowej.

Ostatni tom cyklu Dom Nocy przyniósł rozwiązania ale forma finału nieco mnie rozczarowała, budowanie historii przez 11 tomów po to by kulminacyjną walkę rozpisać na 2 stronach ........
Ogólnie dobrze się bawiłam z tą serią, polecę ją młodszej młodzieży fascynującej się wampirami choć tutaj nie dostaną zbyt wiele wampiryzmu, raczej boginie i żywioły ale bawić się będą zapewne tak dobrze jak ja :)