Żywność pełna kłamstw. Jak przemysł spożywczy świadomie rujnuje Twoje zdrowie

Okładka książki Żywność pełna kłamstw. Jak przemysł spożywczy świadomie rujnuje Twoje zdrowie Hans-Ulrich Grimm
Hans-Ulrich Grimm Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Vital
2015-01-01
2015-01-01

Okładka książki Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek Marzena Dębska, Romuald Dębski, Magdalena Rigamonti
Bez znieczulen... Marzena Dębska, Rom...
Okładka książki Zdrowie zaczyna się w brzuchu Erica Sonnenburg, Justin Sonnenburg
Zdrowie zaczyn... Erica Sonnenburg, J...
Okładka książki Wege Dieta roślinna w praktyce Danuta Gajewska, Iwona Kibil
Wege Dieta roś... Danuta Gajewska, Iw...

Tytuł: Żywność pełna kłamstw
Autor: dr Hans-Ulrich Grimm
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vital
Chciałam Was zaprosić na recenzje książki o tytule Żywność pełna kłamstw. Jest to książka, która uczy nas jak prawidłowo kupować jedzenie w sklepach i na co patrzeć, aby jeść zdrowo.
Żywność pełna kłamstw — dr Hans-Ulrich Grimm to książka w swoim układzie przypomina nam poprzednie publikacje autora. Na początku każdego rozdziału mamy historię, która przybliża nam dane zagadnienie, następnie możemy przeczytać wyjaśnienia twórcy i przybliżać nam, dlaczego doszła do takiego określonego wydarzenia. Możemy przeczytać, jakie były prowadzone badania, które ujawniły zagrożenia wynikające z jedzenia i działania koncernów na całym świecie.

Profesor Konrad Beyreuth przedstawia nam swoje badania dotyczące występowania choroby Alzheimera, autyzm na przykładzie chłopca z Norwegii. W książce możemy poznać Wolfganga Beckera z Krefeld, nękają dziwne bóle głowy wywołane glutaminianem. Glutaminian to jest popularny dodatek do artykułów spożywczych. Inną osobę, którą możemy poznać w książce to Kaethe Keutel, choruje na Alzheimera. W pozycji możemy przeczytać wiele więcej przykładów zachorowania, przez użycie składnika chemicznego dodanego do różnych artykułów spożywczych. Książce aspartam, fruktoza, cukier, lek ritalin, sztuczne barwniki, aluminium, etc.

Po przeczytaniu pozycji dowiemy się jak dana historia, problem zdrowotny naszych bohaterów się skończył lub został rozwiązany. W książce znajdziemy opisy różnego rodzaju produktów, które możemy zakupić w supermarketach, właśnie one szkodzą naszemu organizmowi i zdrowiu.

Tytuł: Żywność pełna kłamstw
Autor: dr Hans-Ulrich Grimm
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vital

Książka otwiera oczy na temat lobby, które zamiast nas żywić, po prostu nas truje. Dzieki radom i alternatywom, które można prowadzić w życie, jest szansa, aby sie ustrzec przed konsekwencjami uprzemyslowienia tego sektora i zachować zdrowie/życie.

Ciekawa ksiazka jesli interesujesz sie zdrowym trybem zycia i zywieniem. Autor troche demonizuje ale ma tez duzo racji i odkrywa klamstwa ,ktorymi jestesmy karmieni.Polecam!

'' Jelito do tej pory wypełniające swoje obowiązki bez najmniejszej skargi , w całkowitej ciemności świata , stało się awanturnikiem ''

Zacznijmy od okładki . Przyznaję że trochę mnie rozśmieszyło , że mucha , która siada na każdym g...ie i nic jej nie jest , została pokonana i uśmiercona przez salami , którym niektórzy ludzie zajadają się z taką lubością . Przestało mi jednak być zupełnie do śmiechu kiedy zaczęłam czytać książkę . Z każdą kolejną kartką mina rzedła mi coraz bardziej , a oczy otwierały się coraz szerzej . Oczywiście wiedziałam że , sławny złą sławą duet , glutaminian sodu oraz aspartam czynią niezłe zamieszanie w organizmie człowieka , jednak nie wiedziałam że szkody które poczynają , nie objawiają się tylko w sposób li czysto fizyczny . Autor obwinia te wyżej wymienione oraz całą rzeszę innych sztucznych '' wspomagaczy '' o zaburzenia materii psychicznej , takie jak autyzm u dzieci , nadpobudliwość a także choroby wieku starczego , czyli Parkinsona czy Alzhaimera . Nadmierne spożywanie chemicznych dodatków w żywności , zmienia chemię mózgu , jak twierdzi autor podpierając się całkiem wiarygodnymi badaniami przytaczanymi w sporej ilości . Wypada wierzyć więc , że to prawda . W każdym razie prawdą jest to że dzieciaki są coraz bardziej agresywne i co gorsza są to dzieciaki coraz młodsze . To daje się zaobserwować na ulicy i ...w wiadomościach telewizyjnych . Jest też sporo o brzuchu , a właściwie to o jelitach , który to organ pisarz nazywa '' drugim mózgiem '' . Twierdzi on ponadto że '' W jelicie znajduje się niejako ministerstwo obrony organizmu i największa część jego armii '' . Książka jest naprawdę ciekawie napisana . Troszkę przytłaczali mnie wszelkiej maści EKSPERCI , w zbyt dużej ilości przywoływani przez autora , chociaż rozumiem że to wszystko dla większego uwiarygodnienia .Jednak moja jak zawsze niepokorna wyobraźnia od razu '' wyświetliła mi '' w myślach kilkanaście przynajmniej reklam w których EKSPERCI polecają to i owo , co to koniecznie musisz mieć ! a każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek doskonale wie , że to nie są milicjanci , że to byli przebierańcy ....tfu , chciałam powiedzieć , że to nie są żadni eksperci tylko wynajęci aktorzy . Jak widzicie skojarzenia to moja druga natura 😉 . Wracając do książki przeczytajcie ją jeśli chcecie , ja dowiedziałam się kilku nowych informacji , a kilka znanych mi , potwierdziłam sobie i utrwaliłam . Aha , na końcu swojej książki , pan Grimm umieszcza coś co nazywa leksykonem i w nim to właśnie objaśnia niektóre hasła w kontekście ich szkodliwości lub przydatności dla ludzkiego organizmu .

Autor zadaje sobie wiele pytań, np. jaki wpływ na występowanie autyzmu u dzieci ma mleko? Co może być niebezpiecznego po spożyciu colę light, fanta oraz innych napojów słodzących? Dlaczego cukierki mają kolorowy? Jaki wpływ na mózg ma chemia znajdująca się w pożywieniu? Dlaczego u człowieka rozwija się guz mózgu, depresja, agresja? Jak dochodzi do utraty pamięci? Wiele innych pytań, autor zadaje sobie na temat chorób, które dotykają nas ludzi. Wszystkie zagadnienia autor przedstawia nam i wyjaśnia na podstawie opowiadania, autentycznych historii, wyników badań oraz odkryć.

Książka Żywność pełna kłamstw została napisana w bezpośrednim językiem, który jest jasny, konkretny i przejrzysty dla czytelnika. Narracja i obrazowy styl działa na umysł człowieka. Twórczość zainteresowała mnie i przekazała wiele cennych informacji dotyczących dodatków chemicznych.

Na końcu publikacji mamy wykaz rzeczy, które nam szkodzą oraz co nas odżywia. W formie alfabetycznym przedstawiono nazwy komórek mózgowych, substancji odżywczych, produktów żywnościowych, chorób oraz określenia biochemiczne i biologiczne. Możemy również znaleźć listę w skróconej formie wiele ciekawych i popularnych produktów, które możemy spożywać codziennie. Nie zawsze wiadomo, że wyniku ich spożycia trujemy się i niszczymy swoje zdrowie.

Karagen to składnik śmietan, lodów i deserów. Powoduje w naszym organizmie niszczenie śluzówki jelita oraz rozwijanie się raka piersi. Siarczyny to składnik win, suszonych owoców. Jest to konserwant, który powoduje astmę, stany duszności i zapalenia jelit.

Dr Hans-Ulrich Grimm przytacza dowody, że schorzenia mają swoje źródła w jedzeniu. Właśnie dzięki jego przykładom, historiom i wyników badań powoduję, że zaczynamy zwracać uwagę, co będziemy jeść. Pożywienie jest niezbędne dla naszego życia i zdrowia. Jakość jedzenie jest ważny dla naszego rozwoju, kondycji i samopoczucia. Ważne jest świadomość ludzi, co zawierają pożywienia i co warto kupować w ramach codziennych zakupów. Jest to pierwszy krok do zdrowia i życia.

Nasze kolejne zakupy, będą polegać na oglądaniu i interpretacji etykiet oraz wybieraniu mądrze zdrowych produktów. Mózg i organizm będzie nam za to wdzięczny.

Zawsze po przeczytaniu tego typu ksiazek mam lekki metlik w glowie. Co jesc, czego unikac, jak powinna wygladac nasza dieta, jakich wit/mineralow mam niedobor a jakich nadmiar? Brakowalo mi w ksiazce jakis wskazowek odnosnie diety. Jednak po zastanowieniu dochodze do wniosku, ze dieta powinna byc po prostu zdrowa. Duze ilosci owocow, warzyw.
Kolejna ksiazka w ktorej znalazlam odpowiedz na pytanie, na ktore od dawna nie moglam znalezc odpowiedzi.
Ksiazka godna polecenia.

Kolejna ksiazka w ktorej...

,,Chemia w pożywieniu" wywarła na mnie spore wrażenie i ustawiła wysoko poprzeczkę. Okładka ,,Żywność pełna kłamstw" przemawia do mnie i w pełni pasuje do treści książki,

O tym w jaki sposób przemysł spożywczy świadomie rujnuje moje i Twoje zdrowie Dr Hans-Urlich Grimm wyjaśnia lekkim, przystępnym językiem.

Mówiąc prostymi słowami, książka wyciąga na światło dzienne to, jakich przekrętów podejmują się producenci, aby wyjść na swoje nie zważając przy tym na nasze zdrowie.

Dużo treści skupia się na tym jak niebezpieczna dla naszego mózg jest wysoko-przetworzona żywność pełna szkodliwych "ulepszaczy" . Naturalna, zdrowa żywność jest smaczna sama w sobie i tych dodatków nie potrzebuje, więc czym naprawdę jest to co kupujemy w marketach?

Czy dodatki takie jak np. glutaminian i aspartam naprawdę są szkodliwe, czy może nie mają żadnego wpływu na nasz organizm jak sądzą koncerny?

,,Producenci produktów spożywczych oraz multikoncerny dodatków spożywczych zrobią wiele, aby rozwiać wszelkie wątpliwości wobec tych wynalazków. Zlecają przeprowadzanie badań, wspierają profesorów, którzy są im przychylni, opłacają spoty reklamowe, aby wpłynąć na opinię publiczną i zwalczyć tym samym krytyków."

Chemiczne dodatki mają wpływ nie tylko na nasze samopoczucie i funkcjonowanie mózgu, ale również w dużej mierze przyczyniają się do rosnącej wciąż liczby osób z otyłością.

Wypowiedzi dotyczące szkodliwości niektórych produktów i dodatków na nasze zdrowie oraz chorób jakich przez taką żywność możemy się nabawić uzupełnione są historiami ludzi, których to dotknęło.

Na końcu książki znajduje się przydatny leksykon ,,ABC odżywiania mózgu" - co wpływa korzystnie, a co szkodzi?

Szczerze polecam tę książkę, wszystkim tym, którzy chcą mieć wpływ na swoje zdrowie oraz świadomość tego, co spożywają. Może ona stać się również motorem napędowym do podjęcia zmian w dotychczasowym odżywianiu dla każdego z nas.

Mówiąc prostymi słowami, książka wyciąga na światło dzienne to,...

Niestety, treść nie jest odkrywcza, bo przemysł spożywczy zdążył się okryć niesławą i pewne praktyki są powszechnie znane. Warto jednak od czasu do czasu przypomnieć o zwracaniu uwagi na to co jemy.

• Sprzedane
  • Szukam