Przyszły Ustrój Polski

Okładka książki Przyszły Ustrój Polski
Stanisław Krajski Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu
2015-05-01
2015-05-01

Autor zdecydowanie zbyt wysoko ocenia własną znajomość wszelkich zagadnień, stąd tworzy koncepcję państwa obejmującą WSZYSTKO od ustroju przez gospodarkę po edukację, w każdym z tych obszarów głosząc tezy z pewnością eksperta.

Żenująca twórczość fanatyka religijnego zniewolonego przez watykańskiego okupanta.

Faszystowskie (nie, to nie obelga. To precyzyjny termin w tym przypadku), korporacjonistyczne brednie. Autor nie ma pojęcia o ekonomii i beztrosko miesza w głowach specyficznemu targetowi.

Muszę przyznać, że spodziewałem się więcej. A w zasadzie mniej. Miałem większe oczekiwania i byłem przekonany, że o innym (mniejszym) modelu państwa napisze autor. Sama okładka podtrzymała moje przekonanie.
Autor przekazuje nam przekonanie, że warto myśleć o tym, jak chcemy, by nasz kraj wyglądał w przyszłości. Cel jest prosty - skoro wiemy do czego dążymy, to łatwiej nam...

Autor przedstawia pewną wizję polskiego ustroju naszych marzeń. Nie jest to głos proroka czy wróżbity. Jest to jedynie propozycja ustroju jaki może istnieć w Polsce, który wpisuje się w jej historię, tradycję i wartości. Książka ma zachęcić do dyskusji na temat przyszłego ustroju.

Myślę, że warto poznać tę wizję i rozpocząć dyskusję. To tak jak z celem - jeśli chcesz...

• 2015
  • Chcę w prezencie