ADHD nie istnieje. Cała prawda o zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi

Richard Saul Wydawnictwo: Vivante zdrowie, medycyna
ADHD Does Not Exist
zdrowie, medycyna
Rafał Pękała
ADHD choroba

Tak jak tu ktoś napisał, tytuł jest click-baitowy. Wymienione są zaburzenia, z którymi mylone jest ADHD, a na właściwe ADHD autor ma własną nazwę.

Początkowo byłam sceptyczną czytelniczką, ale pozycja rzeczywiście sporo wnosi do świata ADHD. Co prawda tytuł książki powinien brzemieć zupełnie inaczej np. "Z czym mylimy ADHD"

"Zespół symptomów kojarzonych z diagnozą ADHD jest w istocie powiązany z ponad dwudziestoma medycznymi zaburzeniami [psychicznymi i fizycznymi], których skuteczne leczenie może spowodować zniknięcie zaburzeń koncentracji i nadpobudliwości" - książka powinna być lekturą obowiązkową m.in. w każdej poradni psychologiczno-pedagogicznej, które stosują mechaniczną kalkę w...

Nie jest to książka o ADHD, ale raczej o zaburzeniach mających wspólny mianownik (objawy takie jak w ADHD) -przydatny podręcznik poszerzający wiedzę, zwłaszcza, że w przypisach są podane linki do ciekawych stron na dany temat.

Dyskusje

• Psychologia, pedagogika, socjologia i okolice
  • ADHD
  • Przedszkolne sprawy