Pippi wchodzi na pokład

Okładka książki Pippi wchodzi na pokład Astrid Lindgren
Okładka książki Pippi wchodzi na pokład
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Astrid Lindgren literatura dziecięca
literatura dziecięca
Astrid Lindgren
Pippi Langstrump gar ombord
Nasza Księgarnia
2015-01-01
2015-01-01
9788310120243
Teresa Chłapowska
Pippi Szwecja opowiadania koń małpka przyjaźń przygoda

Wciąż zabawna i całkiem przyjemna książka, ale jednak - to powtórka z rozrywki. Na pierwszej części bawiłam się lepiej, może to kwestia nostalgii, może powtarzalności historyjek, które nie są (lub nie wydają mi się) aż tak ikoniczne. Plusik za urocze zakończenie.

Uwielbiamy z córką wszystkie bohaterki Astrid Lindgren. Cieszę się, że autorka opowiada historie dziewczynek i że przedstawia je tak, jak powinno się małej dziewczynce (i małym chłopcom oczywiście też) przedstawiać dziewczynkę/kobietę. Pippi może jest przerysowana, ale jej niesamowita siła czyni z niej superbohaterkę. A to dzieciaki przecież bardzo lubią. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Pokochałyśmy Pippi taką jaka jest. A jaka jest? Trochę roztrzepana i nadpobudliwa, ale przy tym zaradna i samodzielna. Dziewczynka bezinteresownie niesie pomoc innym. Jest wierną przyjaciółką ludzi i zwierząt. Śmiałyśmy się przy tej lekturze często, także zasługuje według Nas na 10!

Bardzo rezolutna dziewczynka z wielką wyobraźnią.

Bardzo rezolutna dziewczynka z wielką wyobraźnią.

Ja najpierw dostałam płyte, później audiobooka a na końcu książkę i bardzo mi się podobała. Czytałam ją chyba 30 lub 40 razy.

Zachęcam też przeczytać inne części Pippi !!!!

Zachęcam też przeczytać inne części Pippi !!!!

Niezwykłe przyjemna książeczka dla dzieci o Fizi Pończoszance obdarzonej ogromną siłą, zaskakującym poczuciem humoru i wybujałą wyobraźnią. Wydanie z 1990. roku Naszej Księgarni przepięknie zilustrowane.

Nostalgiczny powrót do czasów dzieciństwa.

Nostalgiczny powrót do czasów dzieciństwa.

7/10 - dobra. Audiobook w tranzycie z młodym człowiekiem. Niekonwencjonalne zachowania bohaterki względem "normalnego" stanu rzeczy potrafią wywołać głośny śmiech (nie tylko u dziecka;) - a skoro to dobra zachęta do dalszego czytania książek to i u mnie ma plusa.

Bardzo śmieszna

Bardzo śmieszna

Kochamy Pippi i jej przygody

Kochamy Pippi i jej przygody

Na półkach: , , , , , ,

Mała Pippi jest bardzo niegrzeczną dziewczynką. Nie uczy dzieci manier, dyscypliny, prawdomówności, rozsądku czy umiaru.
Ale za to ją kochamy.
Uczy nas radości, dystansu do wszystkich problemów. Przy tej dziewczynce nie sposób się nudzić. W końcu wymyśla niewiarygodne historie. Poza tym, ponieważ Pippi ma ogromny skarb od taty, króla afrykańskiego i pirata w jednej osobie. Dzieli się nim z biednymi szwedzkimi dziećmi.
Bo wtedy po II Wojnie Światowej, Szwecja podobnie jak inne kraje były bardzo biedne. Książka została wydana po raz pierwszy w oryginale w 1946 roku.

Ta powieść jest bardzo krótka ma nieco ponad 100 stron.
Napisana jest ogromną czcionką, do tego z ładnymi rysunkami.
Opisywane przygody może nie są bardzo ciekawe, ale na pewno śmieszą.

Warto wrócić do czasów gdy było się mniejszym, gdy świat wyglądał inaczej. Był kolorowy i bezproblemowy. Polecam.

"Prawdziwie Elegancka Dama dłubie w nosie tylko wtedy, jak jest całkiem sama!"

Ale za to ją kochamy.

• Dzieciństwo