Pippi wchodzi na pokład

Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 2) Seria: Astrid Lindgren literatura dziecięca
Pippi Langstrump gar ombord
2015-01-01
1984-01-01
9788310120243
Teresa Chłapowska
Nasza Księgarnia
Pippi Szwecja opowiadania koń małpka przyjaźń przygoda
Pippi Langstrump gar ombord
Pippi Pończoszanka (tom 2)
literatura dziecięca
Pippi Szwecja opowiadania koń małpka przyjaźń przygoda

Bardzo śmieszna

Kochamy Pippi i jej przygody

Na półkach: , , , , , ,

Mała Pippi jest bardzo niegrzeczną dziewczynką. Nie uczy dzieci manier, dyscypliny, prawdomówności, rozsądku czy umiaru.
Ale za to ją kochamy.
Uczy nas radości, dystansu do wszystkich problemów. Przy tej dziewczynce nie sposób się nudzić. W końcu wymyśla niewiarygodne historie. Poza tym, ponieważ Pippi ma ogromny skarb od taty, króla afrykańskiego i pirata w jednej osobie....

Kolejny wspaniały tom dalszych przydód Pippi.Kto jej nie kocha?

Bardzo dobra książka. Przeczytałem ją pod tytułem "Pippi Goes Abroad" (w całości po angielsku). Ostatnio szkoda mi czasu na czytanie książek w języku polskim i praktycznie wszystko czytam "in English".

Co do samej książki: zajmująca historia, klimat lepszy niż "Dzieci z Bullerbyn".

Pippi, której wyobraźnia nie ma granic, zaraża optymizmem i porywa do zabawy. Kontynuacja pierwszego tomu to po prostu dalsze pomysły Pippi na spędzanie czasu w maleńkim miasteczku gdzieś w Szwecji. Bawi się z przyjaciółmi, lecz także tęskni za tatą i stąd pojawia się chęć powrotu na morze. Ale na szczęście dla przyjaciół z malutkiego miasteczka, zmienia zdanie.
Bardzo...

Jedna z moich ulubionych książeczek w dzieciństwie. Po latach nadal podoba się tak samo :)

Moja książka z 1990 w tłumaczeniu pani Teresy Chłapowskiej wydana w 1990 nosi tytuł "Fizia Pończoszanka wchodzi na pokład"

Przyjemność w czystej postaci.
To co zrobiła Astrid Lindgren jest niebywałe!
Stworzyła tak wiele nieśmiertelnych postaci.
Można sobie pomarzyć...

Przyznaję, że po tych latach nie pamiętam, co tam się działo, ale doskonale pamiętam to uczucie silnej radości, która pojawiała się gdy mama przyniosła mi kolejną część Pippi (Fizi). Uważam, że to jest najlepszy wyznacznik...

Na półkach: , , , ,

Zarys fabuły
W Willi Śmiesznotce mieszka Pippi. Jest ona piegowatą, rudowłosą dziewczynką z długimi warkoczami. Nosi ona różnokolorowe pończochy i za duże czarne buty. W domu mieszka bez rodziców, ale na pewno nie sama....wraz z nią mieszka tam Pan Nilsson-małpka i koń. Jest to nietypowa osóbka, która zawsze ma wiele pomysłów. W książce przedstawione są różne historie z jej...

1 635
  • Dzieciństwo