Dokuczalska

Joanna Fabicka Wydawnictwo: Muza Seria: Poczytajki pomagajki literatura dziecięca
Muza
literatura polska literatura dziecięca
literatura dziecięca
Poczytajki pomagajki
literatura polska literatura dziecięca

Pozycja z ogromnym ładunkiem humoru. Niedługa, acz treściwa historyjka, idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Autora z wdziękiem i humorem uczy swoich czytelników i ostrzega dokuczalskich. Jedna z lepszych książek serii.

Amelka bardzo lubiła chodzić do przedszkola, bo ...uwielbiała dokuczać dzieciom. To dopiero motywacja!
Ciekawy przypadek z tej Amelki. A historia jaka się jej przydarzyła jest równie interesująca, co abstrakcyjna. Czego się jednak nie robi, by nauczyć dzieci grzeczności.
Tym razem własne ręce Amelki dały jej nauczkę, a ile przygód przy tym miały, o tym można poczytać w...

Tym razem książeczka o dziewczynce Amelce, która bardzo lubi chodzić do przedszkola, bo lubi i może tam dokuczać innym dzieciom. Robiła to z taką radością i zaangażowaniem jakby to było jej hobby.
Dokuczała wszystkim nawet pani wychowawczyni. Dzieci bały się jej, uciekały i chowały się przed nią. Robiła im psikusy i niemiłe niespodzianki.
Kiedy to pewnego dnia obmyśliła...

To książka, w której podejmuje się ważne, dziecięce problemy. Może służyć jako narzędzie w socjoterapii i biblioterapii. Uczy, bawi oraz ułatwia radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. Staje się motywacją do podejmowania rozmów na trudne tematy.

(...)

Magdalena Żerek, www.czytamto.pl

Rzadko można zaliczyć konkretne dziecko do określonej grupy, nadając etykietkę grzecznego bądź niegrzecznego przedszkolaka czy ucznia. Najczęściej zdarza się, że maluchy bywają nieraz pocieszne i anielsko wspaniałe, a niekiedy łobuzują i pokazują diabelskie różki, co jest zupełnie normalne i do...

Amelka główna bohaterka książeczki nie należy do miłych dziewczynek bo najbardziej lubiła dokuczać dzieciom w przedszkolu. Jej ulubionym zajęciem było drapanie, szczypanie, podstawianie nogi innym dzieciom i z tego powodu nazywana była Dokuczalską. Wszyscy gdy tylko ją widzieli starali się schodzić jej z drogi. Jednak i na nią przyszła pora gdy jej własne ręce zgotowały jej...

• 2018
  • Dla dzieci
  • Zrecenzowane
  • Dzieciece
  • Dziecięce
  • Książki dla dzieci i młodzieży
  • Dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Dokuczalska