No.6 #3 - edycja specjalna

Studio JG
2015-04-20
2015-04-20
Paulina Ślusarczyk-Bryła
dramat tajemnica sci-fi shounen-ai manga

Okładka książki No.6 #9 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #9 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #8 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #8 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #7 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #7 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #6 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #6 Atsuko Asano, Hinok...

Poznajemy więcej zasad rządzących tym światem, dzięki czemu nie mogłam się oderwać. Bardzo podoba mi się swoisty humor jaki można odczytać na kartkach.

W tym tomie mangi akcja zarówno rozwija się jak i bardziej komplikuje. Coraz lepiej poznajemy świat przedstawiony jak i samych bohaterów, którzy napotykają coraz to nowe przeszkody. Po przeczytaniu, niezwłocznie zabrałem się za kolejną część.

Bardzo dobre sci- fi, świetna kreska, ale najlepsi bohaterowie i poczucie humoru!

Na półkach: , , , , , , , ,

Opinia przeniesiona pod wyd. specjalne, które w końcu dorwałam! <3

Uwielbiam Szczura w roli tego złego, rozmowa z Psiarą była zajedwabista. Uroczy był też moment w którym wpadł tam Shion i nagle wszystko jest w porządku, nic się nie dzieje... Shion to wspaniale wykreowana postać. Jest uroczy, nierozgarnięty, ale też inteligentny, co się niestety rzadko zdarza.

Opinia przeniesiona pod wyd. specjalne, które w końcu dorwałam! <3

idealne yaoi

idealne yaoi

Akcja nareszcie odrobinę zwalnia, dzięki czemu będziemy mogli dokładniej przyjrzeć się sylwetkom naszych bohaterów. Psiara oferuje Shionowi pracę, a Szczur coraz bardziej martwi się o przyszłość jego dalszych relacji z białowłosym chłopakiem. Co się stanie, gdy nadejdzie chwila próby i trzeba będzie wystąpić przeciwko No.6?

Tymczasem Safu dowiedziawszy się o losie Shiona postanawia ruszyć mu z pomocą. Jednak jej postępowanie nie może ujść uwadze czułemu aparatowi bezpieczeństwa utopijnego miasta.

„No.6” staje się coraz bardziej interesujące. Fakt, w tym tomie akcja zwalnia tempa, ale mi to ani trochę nie przeszkadza. To nawet lepiej! Wreszcie mamy szansę na bliższe zobaczenie relacji pomiędzy Psiarą i Szczurem, Shionem i Szczurem czy Rikigą i Shionem. Można tak dobierać do woli. Oczywiście najważniejsza wydaje się być więź Szczura i Shiona, która powoli ewoluuję.

Shion nadal zachowuję się jak uratowana księżniczka przez wyczekiwanego rycerza, ale uważam, że to nawet urocze. Z kolei Szczur jest inny. Jak zauważa Psiara, Szczur nigdy nie zachowywał się tak jak teraz, ukazuję wreszcie swoje emocje, dawny Szczur już dawno dał by sobie spokój z niezdarą Shionem… Więc musi tu być jakiś ukryty cel. Zaczynam się zastanawiać w jakim kierunku idzie ta historia.

Coraz bardziej zagłębiam się w świat „No.6” i co za tym idzie chciałabym przeczytać pierwowzór w postaci książki, jednak wiem, że mogę sobie tylko o tym pomarzyć, szkoda. Kreska jest niezmiennie na dobrym poziomie. Są pokazywane retrospekcje. Jest ciekawie, choć patrząc krytycznym okiem można by tak naprawdę powiedzieć, że za wiele się nie dzieje. Pojawiają się także nowe postaci, które mogą sporą namieszać w przyszłych tomach, jednak o nich nie będę opowiadać, żeby zwyczajnie nie spojlerować.

Dzięki temu, że jest to edycja specjalna dołączony jest dodatek, który jest pełen humoru, którego troszkę brakowało w podstawowej części. Żałuje tylko, że nie każdy miał zapewne szansę kupić „No.6” z bonusem. Jest on miłym zakończeniem i dzięki niemu jeszcze bardziej nie mogę się doczekać czwartego tomu :)

Podsumowując, ten tom bazował głównie na rozwijaniu relacji pomiędzy głównymi bohaterami oraz tymi pobocznymi. Jednak nie można tutaj mówić o nudzie! Dużo śmiechu, sporo zaskakujących informacji i jeszcze ten dodatek… Po prostu idealnie.

"Nigdy nie będę twoim wrogiem. Nigdy." - Atsuko Asano ("No.6: Tom 3")

Tę i inne recenzje zostały opublikowane także na moim blogu o recenzjach książek: http://zapachstron.blogspot.com/

Serdecznie zapraszam :)

Tymczasem Safu dowiedziawszy się o losie Shiona...

Naprawdę lubię tę serię. Nawet, jeśli nie jest idealna, a niektóre sceny wywołują zgrzytanie zębów - widać tu działanie pod publikę, złożoną w większości ze spragnionych yaoistek... Bez tych paru ścięć seria stałaby się na pewno bardziej wartościowa. Choć i bez tego jej poziom prezentuje się bardzo dobrze.

Jeśli książka jest jeszcze lepsza - a ponoć tak jest - to pokocham każdego, kto mi ją sprezentuje. Może być nawet w innym języku! T.T'

Jeśli książka jest jeszcze lepsza - a ponoć tak jest - to pokocham...

• Manga

Atsuko Asano No.6 #3 Zobacz więcej