Alfie kot wielorodzinny

Kot Alfie (tom 1)
literatura piękna
Ewa Spirydowicz
obyczaj kot rodzina zwierzęta

Wspaniała opowieść o mądrości i empatii, jaka wypełnia małe, puchate ciałko. Pokazuje ile radości i pomocy w trudach codziennego życia mogą nieść ze sobą kontakty ze zwierzętami. "Alfie..." bardzo porusza i czyta się go jednym tchem. Jedyna uwaga i coś, co mnie wkurzało w tej książce, a jest winą wydawnictwa: dość częste literówki, które wybijają z rytmu czytania tej...

Książka opowiada o kocie cudotwórcy, który pomaga czterem rodzinom w ich problemach. Początkowo byłem pewny, że jest to historia przeznaczona głównie dla młodszych czytelników, jednak ostatecznie jestem zdania, że nadaje się ona dla osób w każdym wieku.

Sięgnęłam po książkę z dwóch powodów. Zaciekawiła mnie kot - narrator i fakt, że chcę sobie sprawić to zwierzę. Niezbyt wymagająca książka, którą czyta się bardzo przyjemnie, można się zrelaksować. Alfie ma na głowie dużo spraw i ani chwili wytchnienia. Lawiruje między rodzinami i spełnia dobre uczynki, doprowadzając do fajnego zakończenia.

Lekka, z poczuciem humoru, urokliwa.. Skierowana raczej do młodszych czytelników, ale mi ten klimat odpowiadał.

Fajna bajeczka dla dzieci. Lubię koty i bajki. Odpoczęłam przy lekturze i pobawiłam się.

Najsłabsza ze wszystkich książek o kotach, które przeczytałam. Sam pomysł ciekawy, ale opowiedziane w dość monotonny sposób.
Prawdziwy miłośnik kotów jednak się nigdy nie zraża...

Spojrzeć na świat z pozycji kota? Ważną rzeczą jest umiejętność spoglądania od czasu do czasu na świat z pozycji innej osoby, a kot taką jest :). Nagle świat zaczyna wyglądać nie tylko inaczej, ale nasze poglądy na niego zaczynają się zmieniać. Doznajemy olśnienina. Zły humor mija, chandra odchodzi, depresja łagodzi swoje oblicze.
Zwierzak jest dobry na wszystko....

kolejna ciepła optymistyczna opowieść o kocio ludzkiej miłości; może i infantylna i niezbyt ambitna, ale czyta się lekko i przyjemnie

Alfie jest kotem.
Kotem narratorem.
To dzięki niemu dowiadujemy się jak toczyła się ta historia. Wbrew pozorom Alfie nie marzy tylko o tym, żeby mieć pełną miseczkę i wygodną kanapę do dyspozycji. Alfie jest bardzo zaradnym kotem, postanowił samodzielnie zadbać o swoją przyszłość i wyrządzić przy tym kilka (a nawet całkiem sporo) dobrych uczynków. Po tragedii jaka wydarzyła...

Naprawdę miła odmiana po sadze "Lodu i ognia". Ciepła, puszysta i mrucząca.

Dyskusje

• 2018