Kochanica cesarza

Okładka książki Kochanica cesarza Kate Quinn
Okładka książki Kochanica cesarza
Kate Quinn Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Cesarzowa Rzymu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Cesarzowa Rzymu (tom 1)
2010-04-01
Urszula Gardner
literatura historyczna Urszula Gardner

1984

Naprawdę się starałam. Od pierwszych stron mi nie podeszła, ale czytając opinie pomyślałam, że może coś przegapiłam. Ale dalej nie było lepiej, wprost przeciwnie. Pasja, z jaką opisywane są szczegóły walk nie jest plusem.
I jaki patrycjusz dałby swojej córce imię Łuska?

I jaki patrycjusz dałby swojej córce imię Łuska?

Najlepsza książka jaką czytałam. Historia niewolnicy Teji wciąga niesamowicie. Jej losy śledziłam z zapartym tchem. Trzeba to przeczytać. Szkoda , że drugi tom nie jest przetłumaczony. Wielka książka, wielka pisarka.

Bardzo mi się podobała historia miłości gladiatora i niewolnicy. Ich przygody i wciąż powiązane losy śledziłam z zapartym tchem. Myślałam, że z góry wiem jak ta historia się skończy ale autorka mnie zaskoczyła. Ciekawe opisy działające na wyobraźnię czytelnika przeniosły mnie w świat czasów wielkiego Rzymu. Książka bardzo ciekawa, przypomina nasze "Quo vadis". Również nie można się oderwać.

Mimo,że nie przepadam za czasami Cesarstwa Rzymskiego ta powieść bardzo mi się spodobała. Losy głównych bohaterów wplątane w dworskie intrygi, romanse i żądze władzy. Książka ma w sobie wszystko co dobra powieść historyczna powinna mieć:jest romans, zdrada, spiski które są zmyślnie zawieszone w faktach historycznych. Polecam gorąco.

Wspaniała książka historyczna . Romansu tu niewiele ale historia Teji naprawdę mi się spodobała. Polecam

Kolejna pozycja, po którą sięgnęłam, by zanurzyć się w świecie starożytnego Rzymu.
Zajęło mi trochę czasu, zanim porządnie wczytałam się w historię. Muszę przyznać, że im dalej w las tym grzyby są smaczniejsze. Historia nastoletniej niewolnicy Teji zaskakuje zwrotami akcji i trudami losu, które zsyła na nią autorka.
Polecam — lektura okazała się czymś innym niż sztampowym romansem między szarą myszką a bogatym i przystojnym mężczyzną.

Polecam — lektura okazała się czymś innym niż sztampowym...

Jestem wdzięczna autorce za to że dowiedziałam się kilku nowych informacji wprost z Imperium Romanum pełnego intryg.
Książka ukazuje też że mimo barbarzyństwa i rozpusty panującego w starożytności do dzisiaj niewiele się zmieniło. pieniądze, sława, seks nie jest tym czym większość populacji dałoby się pokroić?

Jaka szkoda, ze jeszcze nie przetlumaczono na polski kolejnych czesci. A moze sie myle...?

Teja zaczynała jako niewolnica izraelskiego pochodzenia, potem stała się kochanką gladiatora, później matką, później śpiewaczką u możnego kupca, dalej nałożnicą cesarza Domicjana, następnie przez moment skrytobójczynią, aż w końcu szczęśliwą żoną Ariusza Barbarzyńcy i matką Wercyngetoryksa. Imponujące CV, nie powiem. Naprawdę polecam!

natrafiłam na tą książkę przypadkiem w bibliotece. po pierwszych parunastu stronach bałam się jak przebrnę do końca grubej książki. niesłusznie. książka mnie tak bardzo wciągnęła, że nie wiem jak i mam finisz. nie mogę pojąć jak żyli Ci ludzie pierwsi chrześcijanie czy właśnie bohaterzy. cezar to po prostu psychopata. niewolnicy i ich życie, gladiatorzy, dzikie zwierzęta... nie mogę się otrząsnąć.

• Powieść historyczna
  • Romans historyczny
  • Biblioteka
  • Historyczne

Dodaj cytat z książki Kochanica cesarza