Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.47 zł

Otchłań: Księga II

Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 5.2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Core
Marcin Mortka
Fabryka Słów
brett demony malowany człowiek
The Core
Cykl Demoniczny (tom 5.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
brett demony malowany człowiek

Dobrze napisana książka, przyjemnie się czyta, jednak z jakiegoś powodu wcale mnie nie pochłonęła. Szczerz powiedziawszy dopatrzeć się nie mogę dlaczego, ponieważ posiada wszystkie elementy, które czytelnik ceni w lekturze.
Nienaciągane zakończenie sprawia, że w końcu ze spokojnym sumieniem mogę zakończyć tą serię i dobrze będę ją wspominać

Ostatnia część jest niestety najsłabsza. Znużyły mnie opisy walk.
Jako całość oceniam jednak Cykl Demoniczny znacznie lepiej niż ten ostatni tom. Co najmniej 7* dla całości.

Bardzo dobre zakończenie serii. Watki z Ineverą nie podobały mi się za bardzo, ale cała reszta bardzo ciekawa i wciągająca.

W koncu zakonczylam 10 tomowa przygode z cyklem.
Bardzo podobal mi sie swiat przedstawiony w ksiazce,
ale w ostatnich dwoch tomach zaczelo wiac nuda,po
prostu widac bylo spadek formy autora.
Dobrnelam do konca troche z obowiazku i checi dowiedzenia sie jak autor zakonczy calosc.
W sumie moge jednak polecic wszystkim milosniko fantasy.

Podział wszystkich ksiąg cyklu demonicznego na dwa tomy właśnie w tej ostatniej części wydał mi się najbardziej bolesny. Pierwszy tom Otchłani miejscami potrafił sprawić że oczy same się zamykają, na szczęście drugi czyta się już z zapartym tchem.

Cały cykl demoniczny to historia z którą warto się zapoznać. Peter V. Brett nie faszeruje nas fantastyką dla samej rozrywki....

Nie będę się długo rozpisywać, ale jest to kawał dobrej fantastyki. Kawał - bo jednak jest to już II część piątej księgi 🤭 każda część bardziej wciąga.😆

W książce mamy ostateczne starcie ludzi i demonów. I tutaj bez większego szoku - dobro zwycięża. Nie zmienia to jednak faktu, że opisy walk czyta się rewelacyjnie ❤️ pojawiają się nowe intrygi, sekrety i kłamstwa. Walka z...

Demoniczny Cykl jako całość zdecydowanie polecam. Rzadko spotyka się tak rozbudowany świat i tylu bohaterów, których losy poznaliśmy na przestrzeni 10 książek. Jeśli porówna się to o czym czytaliśmy przy Malowanym człowieku i to, co poznajemy w Otchłani to różnica jest ogromna.

Długo zwlekałem z lekturą ostatniego tomu, bo nie chciałem tej serii kończyć. Skoro jednak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W moim odczuciu cały cykl nie jest złą sagą jednak mam kilka 'ale'. "Malowany Człowiek" super, "Pustynna włócznia" i opowiedzenie nam tej samej historii tylko z drugiej strony to ciekawy pomysł narracyjny jednak "Wojna w blasku dnia" czyli ta sama historia opowiedziana po raz trzeci tylko teraz widziana z trzeciej strony już było skokiem na kasę, bo to jednak po 1200 stron...

Cały cykl zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Czytało się świetnie - wręcz pochłaniałam kolejne części. Chociaż pod koniec było już tak dużo wątków (niektóre niewyjaśnione) i postaci, że bywało to dla mnie męczące.

Otchłań (księga I i II )według mnie jest lepsze od poprzedniej części (Tron z Czaszek) o wiele lepiej się czyta, mniej intryg, polityki a więcej magii , walki ludzi z demonami dzięki czemu całą akcja w końcu ruszyła. Samo zakończenie hmmm trudno opisać z jednej strony spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego a z drugiej strony jest ciekawe, tajemnicze, zmusza do...

2 465
    1 431