Każdego dnia

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
David Levithan Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Każdego dnia (tom 1) Seria: #GOYOUNG literatura młodzieżowa
Every Day
#GOYOUNG
David Levithan literatura młodzieżowa
Inne

Oficjalne recenzje i

Każdego dnia być innym człowiekiem

[ 32 ] Link do recenzji

Fenomen!
Każdego dnia, przeczytałam dzięki Toli z kanału zaksiążkowane :). Polecała tę książkę, więc chciałam sprawdzić czy mi się też spodoba.

Książka jest bardzo dobra. Najbardziej wyróżnia ją oryginalna fabuła. Jest też mega fajnie napisana. Skłania także do refleksji. Myślę, że nie tylko ja chciałam kiedyś na chwilę zamienić się z kimś życiem, zobaczyć jak to jest być...

Jest to naprawdę dobra książka młodzieżowa. Wyróżnia ją niesamowicie oryginalna fabuła, którą autor prowadzi bardzo dobrze. Bohaterowie są dobrze i przemyślanie napisani. Zakończenie książki zaskakuje i śmiało mogę polecić ten tytuł. Warto zapoznać się z dalszymi częściami. 😁

To jedna z ciekawszych "młodzieżówek" jaką czytałam. Niby niewiele się dzieje na poziomie akcji, ale niesie za sobą niezwykłe przesłanie i skłania do refleksji.

Książka idealna dla osoby w każdym wieku. Opowiada o miłości tajemniczego 'A', który codziennie budzi się w innym ciele 16latka, do dziewczyny. Myślę, że jest to ciekawa pozycja do przeczytania na wolne popołudnie.

Niebanalna historia,przeczytałam w jedno popołudnie nie mogłam się oderwać.Druga część już czeka na półce 😊

Historia A, który każdego dnia zmienia ciało. Raz jest dziewczyną, raz chłopakiem. Nigdy nie wie do czyjego ciała trafi, czy będzie chudy, gruby, bogaty, biedny, chory, zdrowy itd. Jedyne co wie, to że trafi do ciała osoby o tym samym wieku i nie powinien mieszać w czyimś życiu.

Bardzo fajny pomysł na fabułę. Szybko czytało mi się ta książkę i zachęcam Was do sięgnięcia po...

Pierwsze moje spotkanie z tym autorem i muszę przyznać, że było bardzo udane. Tradycyjnie nie widziałam wcześniej filmu (ba, nie wiedziałam, że taki jest) i w sumie nie wiem czy mam ochotę go zobaczyć. Wystarczy mi obraz w mojej głowie, który zostawiła lektura.
Książka niby młodzieżowa, a jednak wydaje mi się, że nadaje się dla czytelnika w każdym wieku, bo każdy z nas może...

'A' codziennie budzi się w nowych ciałach przypadkowych 16-latkow. Pewnego dnia zakochuje się w dziewczynie i próbuje ze wszystkich sił sprawić, by byli razem. Powieść opowiada o niecodziennej miłości i próbie z jaką musza się zmierzyć.

Nie wiem dlaczego ale nie byłam w stanie jej dokończyć, zatrzymałam się gdzieś w 2/3 książki.

Jest to książka mocno przeciętna. Zwyczajna młodzieżówka. Płynie się przez nią, czyta przyjemnie, jest jednak niedopracowana pod wieloma względami. Postaci, w które wciela się główny bohater jest zdecydowanie zbyt wiele, jednak ich życie nie jest przedstawione w pełni, pomimo tego, że historie wielu z nich nadałyby się na osobną książkę. Powieść jest niemal całkowicie...

Dyskusje

4 097