W sieci

Okładka książki W sieci Tara Sivec
Okładka książki W sieci
Tara Sivec Wydawnictwo: Helion Cykl: Igrając z ogniem (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Igrając z ogniem (tom 3)
Worn Me Down
Helion
2015-06-24
2015-06-24
Marta Czub
opieka przyjaźń miłość sekrety tajemnice rozczarowanie zaufanie seks namiętność niebezpieczeństwo

Erotyk/kryminał idealny dla fanów erotyków, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z kryminałem. Akcja toczy się bardzo szybko, a sama książka bardzo wciąga. Polecam ją każdemu fanu erotyków i nie tylko.

Dodatkowa gwiazdka za sceny erotyczne, które nie powodowały u mnie mdłości. Fabuła do bólu przewidywalna, jednak całość dość przyjemna, do przeczytania w leniwe popołudnie.

Tak jak się spodziewałam: trzecia część "Igrając z ogniem" ma identyczny schemat jak w przypadku dwóch wcześniejszych. Przeczytałam z poczucia obowiązku, gdyż nie wyobrażam sobie nie przeczytać jednej książki z cyklu książek ;) Cóż mogę powiedzieć, fabuła nie rzuca na kolana, powieść lekka i przyjemna. Jedyne, co pozostanie w mojej pamięci po przeczytaniu owej serii, to te odważne i jakże obrazowe opisy scen erotycznych. To wszystko. Dziękuję.

W życiu tak już jest, że często to, co sobie postanowimy nie do końca się spełnia, bo przewrotny los ma inne plany wobec nas. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło... Przekonuje się o tym bohaterka książki, o której dzisiaj opowiem.

Zło czai się za rogiem...
Czasem jedno małe wydarzenie zmienia całe nasze życie, wywracając wszystko do góry nogami. Austin żyje szybko i intensywnie, służba w elitarnym Navy SEAL dostarcza mu adrenaliny, a czas wolny wypełniają przelotne romanse. Pewnego dnia poznaje siostrę swojego najlepszego przyjaciela z oddziału, Brady’ego — i obiecuje się nią zaopiekować. Gwen pragnie w życiu tylko spokoju, szczególnie że właśnie udało jej się razem z córeczką uciec od męża sadysty. Ta para różni się od siebie jak ogień i woda. Ich drogi szybko by się rozeszły, gdyby w życiu Gwen nie zaczęły się nagle dziać dziwne i niepokojące rzeczy, z którymi sama nie jest w stanie sobie poradzić. W tych ekstremalnych okolicznościach między dwojgiem tak różnych ludzi niespodziewanie rodzi się uczucie. Ale czy przetrwa tę ciężką próbę? Trzecia odsłona bestsellerowej serii „Igrając z ogniem” raz jeszcze wciągnie Cię bez reszty. Fascynujące psychologiczne portrety bohaterów, narastająca atmosfera niebezpieczeństwa i nieoczekiwane zwroty akcji to znaki rozpoznawcze doskonałej prozy Tary Sivec.

Gwen - główna bohaterka, pewnego dnia ucieka wraz ze swoją córeczką od męża sadysty. Pobita, psychicznie zmaltretowana i połamana, szuka schronienia u swego brata i odnajduje je tam. Powoli demony przeszłości znikają z jej życia, a ona znów staje się kobietą piękną i pewną siebie. Pomaga bratu prowadzić agencję detektywistyczną, opiekuje się swoją córeczką i marzy... marzy o tym, by jej mąż już nigdy jej nie odnalazł. Niestety przeszłość wraca wraz z pozwem rozwodowym wysłanym do męża...

Austin - przyjaciel brata Gwen. Razem służyli w wojsku. Austin nadal jest komandosem, przystojnym, pewnym siebie i aroganckim facetem o wielkim sercu. Żyje tu i teraz, od jednej misji do drugiej. Związki nie są dla niego, dlatego też szuka jednorazowych przygód. Można by pomyśleć, że to typowy podrywacz, ale w tym, jak traktuje kobiety kryje się coś innego. Czekając na kolejną misję, na prośbę przyjaciela, opiekuje się Gwen, której najprawdopodobniej grozi niebezpieczeństwo. I jak takiego nie kochać. Czy będzie w stanie ochronić dziewczynę, a jednocześnie się od niej nie uzależnić?

"Igrając z ogniem. W sieci" to trzecia część serii, opowiadająca tym razem o siostrze Bradyego, którego poznaliście w mojej poprzedniej recenzji. Każdą część można czytać osobno. Szczerze mówiąc, ja sama dopiero przy trzecim tomie zorientowałam się, że to kontynuacja losów bohaterów, z tym, że w poprzednich tomach, byli oni bohaterami drugoplanowymi. Mam kiepską pamięć do imion, a na dodatek wszystkie części czytałam w sporych odstępach czasu, co spowodowało moją amnezję. Jednak to udowadnia, że można czytać je oddzielnie.

Pamiętam jak zaczęłam sięgnęłam po pierwszy tom i jakoś mi się nie spodobał. Czegoś mi w nim zabrakło. Drugi wciągnął na maksa, a trzeci, o którym dziś piszę, spowodował czytelniczy orgazm. Niby nic, niby zwykła, mało oryginalna historia, a dreszcz emocji przebiegał mi po plecach co chwilę. Do końca nie wiedziałam kto stoi za sprawą. Autorka genialnie pociągnęła tajemniczy wątek. Dopiero pod koniec, można było powolutku się domyślać, ale tylko domyślać, bo zakończenie i tak mocno mnie zaskoczyło.

Połączenie namiętności, strachu przed związkiem, przemocy fizycznej i psychicznej w rodzinie i rodzącego się uczucia do wielkiego komandosa, ćwiczącego z sześciolatką ataki komandoskie na barbie (ubrane na różowo) - świetne. Raz śmiałam się do łez, a innym razem płakałam. Tak skrajne uczucia, a autorka potrafiła je przekazać i połączyć w sposób bardzo naturalny. Nie znajdziemy tu zbędnych opisów, wszystko jest zrównoważone i ma sens. Dialogi także okazały się ciekawe. Brawo!

"W sieci" jest najcieńszą z części, co powoduje, że czyta się ją błyskawicznie, a po skończeniu tylko jedno ciśnie się na usta - "za mało". Nigdy nie myślałam, że można tak świetnie połączyć wątki romantyczne z kryminalnymi. Genialne. Wartka akcja, dreszczyk emocji, mocniejsze bicie serca - to jest to, co lubię w książkach i tutaj to dostałam.

Zło czai się za rogiem...

"Szykuje się niezły ubaw".

Dwa poprzednie tomy gorącej trylogii "Igrając z ogniem" skutecznie zapewniły mi mile spędzony czas w towarzystwie wielkich namiętności, niebezpieczeństw oraz ludzkich słabości. Trzecia i zarazem ostatnia część tego cyklu, zgodnie z moim przewidywaniem nie odstaje od tego, co autorka zaserwowała czytelnikom już wcześniej. Znowu się bowiem działo i po raz kolejny zostałam porwana w wir wartkiej akcji, od której nie sposób uciec.

Tara Sivec to amerykańska pisarka, która po kilkunastu latach pracy jako broker, postanowiła napisać powieść. Obecnie jest autorką kilku światowych bestsellerów, w tym lubianej serii pt. "Chocolate lovers", z której pierwsza część, czyli "Pokusy i łakocie" zdobyła liczne nagrody literackie. Autorka jest żoną i matką, mieszka w Ohio wraz z mężem i dwójką dzieci.

Austin jak na żołnierza elitarnej jednostki Navy SEAL przystało prowadzi bardzo intensywne życie, pełne niebezpieczeństw i gorących nocy z nowo poznanymi kobietami. Gdy jego najlepszy przyjaciel powierza mu pod opiekę swoją siostrę Gwen, która uciekła z córeczką od znęcającego się nad nimi męża, bohater zaczyna po raz pierwszy czuć coś więcej. Przed Gwen i Austinem prawdziwa próba uczuć.

Podobno przeciwieństwa lubią się przyciągać i coś w tym powiedzeniu musi być, bowiem pomiędzy dwójką zupełnie różnych, głównych bohaterów trzeciego tomu tej trylogii, aż iskrzy przez całą lekturę. Scenariusz niegrzecznego chłopca, pełnego męskości i zadziory oraz skrzywdzonej przez los, atrakcyjnej kobiety, jest mi oczywiście znany. To bowiem schemat często powielany w tego typu książkach i pomimo tej swoistej sztampy, za każdym razem wywołuje we mnie wiele emocji oraz dreszczyk podniecenia. Moje serce w szczególności porwała kreacja Austina, jako zarozumiałego, typowego podrywacza nadającego się na jedną noc, któremu wszystkie kobiety nie mogą się oprzeć i jego odkrycie w sobie uczuć, o jakich nie miał pojęcia. Kobiety kochają łobuzów o złotym sercu i nikt nie jest w stanie nic na to poradzić.

"W sieci" to powieść o typowym zabarwieniu erotycznym, ale posiadająca także dość sprawnie poprowadzony wątek kryminalny z niespodziewanie zaskakującym zakończeniem. Przez całą bowiem fabułę czytelnik wyczuwa atmosferę niebezpieczeństwa, które cały czas gdzieś tam czyha, by na końcu niesamowitym zwrotem akcji, zostać zupełnie zaskoczonym. Podobał mi się taki zabieg i sądzę, że wielu czytelników będzie zdezorientowanych takim nieprawdopodobnym scenariuszem, jaki zaserwowała Tara Sivec. W powieści pojawiają się także, podobnie jak w poprzednich częściach, dobrze napisane, klimatyczne sceny erotyczne, pełne dobrego smaku i niewątpliwie wyzwalające duże pokłady wyobraźni. W pamięci utkwiła mi w szczególności jedna scena w kuchni będąca istnym, majstersztykiem erotyki.

Tara Sivec stworzyła trylogię, której poszczególne części można czytać zupełnie oddzielnie i które można dozować sobie w wybranych odstępach czasu, niczego na tym nie tracąc. Dla miłośników takich klimatów to lektura godna polecenia. Trzeba pamiętać jednak o tym, iż to typowa literatura rozrywkowa, nic więcej.

"Szykuje się niezły ubaw".

Kiedy wypożyczałam książkę z biblioteki to kompletnie nie spodziewałam się, że to będzie tak genialna lektura. Kompletnie miło mnie zaskoczyła, bo czytało się cudnie i o więcej takich historii poproszę. Autorki wcześniej nie znałam, więc to też była dla mnie nowość, ale jak się okazało warto było. Cudowni bohaterowie, świetnie napisana historia, po prostu super powieść. Polecam.

W sieci to trzecia i już ostatnia część trylogii Igrając z ogniem. Szczerze muszę się przyznać, że była to chyba najlepsza część spośród wszystkich trzech. Najlepiej się przy niej bawiłam, bo jest naprawdę parę dobrych i śmiesznych momentów.
Otóż w trzeciej części poznajemy dogłębnie losy siostry Brady’ego Marshalla – Gwen. Jej historia nie jest łatwa, to usiana problemami i krzywdą męka najpierw w życiu z rodzicami, a później w małżeństwie. Jedyne co jej się udało, jak sama mówi, to jej mała córeczka Emma. Brady jak już wiemy z poprzedniej części, zakochał się w Layli i ruszył razem z nią w trasę koncertową zostawiając Gwen samą na straży ich biura detektywistycznego. Cóż, jako troskliwy brat zadzwonił jeszcze do swojego kumpla Austina Conrada(którego również znamy z pierwszej części trylogii – był na misji na Dominikanie razem z Garretem i Parker) i poprosił go o opiekę nad Gwen, bo ta ma trochę problemów osobistych. Austin rzucił zatem swoją misję na którą miał jechać i został pomóc siostrze Brady’ego. Nie spodziewał się tylko, że rzekome „problemy osobiste” kobiety są aż tak bardzo straszne.
Dlaczego ta część trylogii podobała mi się najbardziej? Otóż już Wam mówię.
Przede wszystkim historia Gwen jest ogromnie prawdziwa, myślę, że wiele kobiet mogłoby ją doskonale zrozumieć. Następnie ilość momentów zabawnych po prostu łapie za serce, ale także to w jaki sposób miłość może zmienić nawet najtwardszego komandosa z elitarnej jednostki SEAL. Oprócz tego akcja toczy się bardzo szybko, praktycznie każdy kolejny rozdział to niesamowite zaskoczenie dla czytelnika, ale i chwile grozy.
Tak jak w poprzednich częściach, tak samo w tej, muszę pochwalić autorkę za jej talent do pisania kryminalnych zagadek. Praktycznie do ostatniego momentu nie wiemy i nie domyślamy się kto tak naprawdę stoi za prześladowaniem Gwen. Światło podejrzenia pada na kilka osób i ciężko nam zdecydować kto jest winny. To jest coś co kocham w takiego typu książkach.
Muszę się także przyznać, że trochę mi smutno, że tak szybko cała trylogia się skończyła, bo zdążyłam przywiązać się do bohaterów i ich rodzin. W moim odczuciu Igrając z Ogniem wędruje na jedną z moich wyższych półek książkowych. Jak to będzie u Was? Dajcie się wciągnąć!
Komu polecam: w tej kwestii tak samo jak ostatnio będę obstawać za tym, że aby dobrze wszystko zrozumieć i być na bieżąco – dobrze by było gdybyście mieli już za sobą dwa poprzednie tomy. 
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

W końcu udało mi się znaleźć trochę czasu, aby dokończyć serię Igrając z ogniem. Chociaż pogoda nie motywuje do robienia czegokolwiek poza spaniem, a obowiązków szkolnych zbiera się naprawdę makabryczna ilość, postanowiłam zrobić sobie małą przerwę specjalnie dla Was. Jeśli bacznie obserwujecie mojego bloga, mogliście spodziewać się recenzji ostatniego tomu tego cyklu, który tak bardzo przypadł mi do gustu. Jeśli zastanawiacie się jakie wrażenie tym razem zrobiła na mnie autorka, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie. Czy jesteście gotowi, aby razem ze mną zakończyć przygodę z tą serią?

Gwen to kobieta, która zdecydowała się na ważny krok w swoim życiu. Kiedy ostatni raz mąż sadysta bardzo mocno ją pobił, uciekła z córką do swojego brata, z którym przez jakiś czas nie utrzymywała kontaktu. Brady udziela im schronienia, a siostra pomaga mu w biurze detektywistycznym - krótko mówiąc nie zapowiada się nic niebezpiecznego. Kiedy Brady musi wyjechać prosi o pomoc swojego najlepszego przyjaciela Austin'a, aby ten miał oko na jego siostrę, ponieważ nie ufa jej mężowi. Austin jest żołnierzem marynarki wojennej, ciągła adrenalina i misje to całe jego życie. Nie wyobraża sobie siebie w roli męża i ojca, dlatego z przyjemnością chce oddać przyjacielowi tę przysługę. Mała Emma coraz bardziej skrada serce zatwardziałemu żołnierzowi, a jej matka również nie pozostaje mu obojętna. Czy wydarzenia z przeszłości pozwolą im na spokojne życie?

Sposób kreowania bohaterów przez autorkę miałam już okazję poznać czytając dwie pierwsze części serii Igrając z ogniem. W tym przypadku na szczęście się nie zawiodłam. Postacie są wyraziste, barwne i zróżnicowane. Możemy je dogłębnie poznać, śledzić ich poczynania i obserwować przemianę, która w nich zachodzi. Gwen poznajemy jako zagubioną, niepewną siebie kobietę, która stara się usamodzielnić by być dla Emmy ojcem i matką jednocześnie. Jest postacią bardzo pozytywną, ma swoje słabości, ale jej silna determinacja może zrobić na nas wrażenie. Austin to mężczyzna, który ma swoje cele i stale do nich dąży, jednak cały czas zostaje lojalny wobec swoich przyjaciół i wspiera ich w potrzebie. Również jest bohaterem bardzo wyrazistym, dodatkowo możemy obserwować jego przemianę z twardego i niezależnego mężczyzny na tego troskliwego, który jest w stanie okazywać uczucia. Jego osoba wywołuje pozytywne emocje i dzięki temu chcemy mu przez cały czas kibicować. Muszę przyznać, że postacie występujące w tej książce naprawdę przypadły mi do gustu.

Jestem zadowolona z języka jaki użyła w tej części autorka, ponieważ nie różni się on od tego co mogliśmy poznać już wcześniej. Prosty, lekki i zrozumiały, a także pozwalający w pełni oddać się lekturze i skupić na fabule oraz bohaterach. Możemy czerpać przyjemność z czytania i pochłaniać kolejne rozdziały w niezwykle szybkim tempie. Wszystkie wątki łączą się w jedną, spójną historię, która pozwala nam się zrelaksować i zapomnieć o codziennych obowiązkach i problemach.

Tara Sivec również w tej części zadbała o rozwój wydarzeń, tak aby nie rozczarować żadnego czytelnika. Akcja rozwija się w dobrym tempie, co sprawia, że ciężko jest odłożyć lekturę dopóki nie dobrnie się do samego końca. Muszę przyznać, że jak dla mnie historia jest niezwykle urzekająca, a dodatkowo ciężko było mi przewidzieć kto stoi za całym zamieszaniem.

Podsumowując nie tylko tą część, ale także całą trylogię - jestem w pełni usatysfakcjonowana twórczością tej autorki, która pozwoliła mi doskonale zrelaksować się przy jej twórczości. Jestem pewna, że z wielką chęcią sięgnę po każdą kolejną powieść, która wyjdzie spod pióra T.E. Sivec.

Trylogię Igrając z ogniem mogę polecić starszym czytelnikom ze względu na tak różnorodne połączenie gatunków. Jeśli lubicie książki, przy których nie trzeba zbyt dużo myśleć to twórczość Tary Sivec jak najbardziej powinna Was zadowolić. Mam nadzieję, że po przeczytaniu mojej recenzji zdecydujecie się na przygodę z tą autorką i już wkrótce zapoznacie się z pierwszą częścią tej cudownej trylogii.

Jak dla mnie jest wspaniała. Dawno żadna książka nie wciągnęła i nie zawładnęła mną tak bardzo. Bez wątpienia jest to sprawka dwójki głównych bohaterów oraz cudownej Emmy. Fabuła sama w sobie również jest ciekawa. Książka wciąga od pierwszych stron - gdy zaczęłam nie mogłam oderwać się od niej, aż do końca. Polecam ją jak najbardziej! :)

Trzecia część z serii Igrając z ogniem przyniosła mi wiele miłych niespodzianek. Choć mniej więcej wiedziałam o czym będzie gdyż ujawniono troszkę w części drugiej to jednak nadal trzymała w napięciu do samego końca. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że jak dla mnie przebiła się przez wszystkie poprzednie.

Szybko się ją czyta, gdyż akcja nie pozwala odłożyć jej na bok. Mimo wszystko że jest ona przewidywalna, to dzięki stylowi pisania autorki na tyle ciekawa że z chęcią przekręcamy kolejną kartkę. Nie jest to pozycja długa, gdyż liczy około dwustu stron, ale na dwa wieczory z kieliszkiem w ręku idealna i wystarczająca.

Główny bohater nie jest nam obcy. Przebijał się w krótkich epizodach w poprzednich częściach. Twardy komandos dla którego honor oraz koledzy z kompani są najważniejsi. Dla nich zrobi wszystko. Kobiety zaś traktuje jak jednorazowe przygody na jedną noc. Gdy zostaje poproszony o przysługę w opiece nad siostrą kolegi zgadza się bez wahania, zupełnie nie przypuszczając jak to zmieni jego dotychczasowe życie. Nigdy nie miał do czynienia z dziećmi a nagle zaczną go atakować lalki Barbie i kolor różowy. Jak odnajdzie się w tym nowym świecie, w którym nawet kobieta nie mdleje na jego widok?

Główną bohaterkę pobieżnie również poznaliśmy w poprzedniej części. Oczywiście nie dane jej nam było poznać dość szczegółowo. Natomiast rzeczy o których dowiadujemy się teraz mrożą krew w żyłach. Bita i sponiewierana wiele lat przez najbliższą osobę w życiu, stara się wrócić do normalnego funkcjonowania. Czy jednak może ono być jeszcze normalne? Jak w takich sytuacjach zaufać drugiemu mężczyźnie? Autorka porusza bardzo ciężki temat który niestety dotyczy wielu osób. Nie wszystkim udaje się podnieść z takiej sytuacji, nie wszyscy mają w sobie tyle siły i determinacji aby powiedzieć dość. Na przykładzie naszej bohaterki możemy wczuć się głębiej w odczucia z jakimi boryka się maltretowana osoba. To bardzo ciężki problem, z którym nikt nie powinien się mierzyć. Nie ma żadnego wytłumaczenia dla podniesienia ręki na drugą osobę.

Nie chciałabym wam opisywać całej treści, gdyż stracicie chęć czytania i sięgnięcia po nią, a niewątpliwie jest to przyjemna lektura. Choć poruszany temat nie jest przyjemny to mimo wszystko warto wyciągnąć z niej jakieś wnioski, a tych na pewno nie zabraknie. Jest to typowy, klasyczny romans w którym prym wiedzie miłość, namiętność, przyciąganie i emocje. Scen erotycznych nie jest za wiele, więc wszystkiego jest w umiarze.

Jak każdy romans, podobnie i ten skierowany jest raczej do płci żeńskiej bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. Tematyka jest również uniwersalna przez co wielu osobom powinien przypaść do gustu. Spędziłam w jego towarzystwie miło czas, a to dla mnie liczy się najbardziej. Daję mu siedem punktów według mojej skali ocen i zachęcam do sięgnięcia. Poniżej jeszcze tylko kilka linków do podobnych pozycji i nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim, którzy po niego sięgną miłej lektury...

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Piękne Kłamstwo" T. E. Sivec

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Gdyby nie Ty" Igrając z ogniem

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : Jedna noc z bohaterem Laura Kaye

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Jej bohater" Laura Kaye

Szybko się ją czyta, gdyż akcja nie pozwala odłożyć jej na...

• 2015
  • 2015

Dodaj cytat z książki W sieci