Ilustrowany przewodnik po uzbrojeniu radzieckich wojsk lądowych

Okładka książki Ilustrowany przewodnik po uzbrojeniu radzieckich wojsk lądowych
Ray Bonds Wydawnictwo: Bellona militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
An Ilustrated Quide to Weapons of the Modern Soviet ground Forces
Bellona
1999-01-01
1999-01-01

Całkiem dobre opracowanie, porusza radziecką doktrynę wojskową i wyjaśnia, że na ta tej podstawie konstruowano wszelkie pojazd. Niestety kończy się na T-72 a AK-47 został opracowany po IIWŚ według autora. Warto, czy nie warto, tylko 159 stron.

Mój śp. wujek miał specyficzne poczucie humoru i był wyjątkowym pranksterem. Całe lata 80. zamieszkiwał w USA i pod koniec dekady udało mu się przemycić z Europy Wschodniej (może z Polski?) mundur radzieckiego oficera. Podobno paradował w nim po przedmieściach jakiegoś miasta na Florydzie, wzbudzając niepokój jego starszych mieszkańców, którzy uważali pewnie, że właśnie...

Dodaj cytat z książki Ilustrowany przewodnik po uzbrojeniu radzieckich wojsk lądowych