Gołas

Agnieszka Gołas-Ners Wydawnictwo: Marginesy biografia, autobiografia, pamiętnik
Marginesy
biografia, autobiografia, pamiętnik

Na półkach: , , , , ,

Bardzo ładnie wydana książka biograficzna, opatrzona licznymi archiwalnymi zdjęciami, poświęcona jednemu z najbardziej znanych polskich aktorów. Już sam fakt, że Wiesław Gołas kapitalnie odnalazł się w zacnym gronie artystów tworzących Kabaret Starszych Panów oraz Kabaret „Dudek” wiele świadczy o jego umiejętnościach i talencie. Są aktorzy, którzy już samym wejściem na...

Z dużym sercem spisana rozmowa córki z ojcem-legendą. Bogato ilustrowana i przeplatana wspomnieniami znajomych Wiesława Gołasa. Czyta się to wspaniale.

Aktor z krwi i kości. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego kina i teatru. Przyznam się że o ile aktorstwo Wiesława Gołasa jest mi znane to dopiero dzięki tej książce poznałem jego bohaterską przeszłość konspiracyjną. Brak jest pana Wiesława dziś. Brak jego autentycznej wielkości w kontraście do dzisiejszej małości celebryckich mas...

Na półkach: , , , ,

Autorka książki pt. ''Gołas''Pani Agnieszka Gołas- Ners przedstawiła biografię aktora, którego rolę życia ceni ponad wszystko, gdyż jest to jej tata.

W domowym zaciszu mogła, Pani Agnieszka przeprowadzić opierając, się na wspomnieniach godnych mistrza polskiej sceny, kabareciarza, żartownisia, a przy tym znakomitego skromnego człowieka- Wiesław Gołas.

Pan Wiesław Gołas to...

Na półkach: , , , ,

Wiesław Gołas wielkim aktorem jest i basta.
Wspaniała, bardzo bogato ilustrowana książka. Wielkim plusem są fragmenty artykułów z gazet, wypowiedzi innych aktorów i reżyserów (m.in. Gustawa Holoubka, Jerzego Kobuszewskiego, Magdaleny Zawadzkiej).
Aktor dysponuje genialną pamięcią, chociaż sam twierdzi, że ciężko mu przychodzi nauczenie się roli czy piosenki. Ale jak już...

Bardzo fajna książka, szkoda tylko, że jest w niej tak mało wypowiedzi samego aktora i jej większość stanowią opowieści jego współpracowników. Nie mniej warta przeczytania.

bardzo ciekawy wywiad, dużo zdjęć - dowiedziałam się jak wszechstronnym aktorem jest p. Wiesław Gołas. Polecam :0

Wiesław Gołas to jeden z tych aktorów, dla których czasem warto włączyć telewizor, czy pójść do teatru. I nie ma tu znaczenia, czy jest Kapitanem Sową, Tomkiem Czereśniakiem, Ogniomistrzem Kaleniem, czy Papkinem. Postacie grane przez Wiesława Gołasa chce się oglądać.
Pomysł na tę książkę był dobry. Córka rozmawia z ojcem o jego życiu i pracy. Całość jest uzupełniona o...

Po prostu świetna książka.

Opowieść o wybitnym aktorze, ale niezbyt interesująca. Forma wywiadu przeplatana fragmentami publikacji uzupełniona faktami z życia.

• Chcę w prezencie
  • 2015