Korowód królów

Morgan Rice Cykl: Krąg czarnoksiężnika (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction 247 str.
A March of Kings

fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Głuszak high fantasy magia przeznaczenie nastolatek

Porównaj ceny i

Pierwszy tom był lepszy.

Poprawna. Nic więcej. Wszytko było, ale podana w sposób znośny. Jeśli ktoś liczy na coś większego to się raczej przeliczy - pozycja raczej lekka bez ukrytych "historii".

Troszeczkę mniej mnie to zaciekawiło i przyznać szczerze muszę że wolę czytać o Garecie Godfreyu czy kendricu niż o Thorze

Dalsza część przygód w Królestwie. Mroczniejszy klimat, dobre kreacje postaci. Bardzo cieszy mnie późniejsza zmiana Godfreya. Nadal ciekawi mnie przeszłość Thora, jednak póki co nic nowego się nie dowiedzieliśmy. Gwen przestała być denerwująca, Gareth rozwija skrzydła i dopiero szykuje się do władzy. Chętnie przeczytam dalsze części, jednak nie priorytetowo. Jest to lekkie...

Wybitnie słaba. Nieprzemyślana, niedopracowana, niedorobiona. Po następną część zdecydowanie nie sięgnę.

Drugi tom wg mnie dużo lepszy od pierwszego. Dzieje się więcej, bohaterowie stają się ciekawsi w odbiorze, bardziej ukształtowani i dojrzali. Czyta się naprawdę świetnie. Akcja jest na tyle zaskakująca i trzymająca w napięciu, że nie sposób czasami się od niej oderwać.
Polecam szczerze i biorę się za kolejny tom.

Ta książka jest jeszcze lepsza niż pierwsza część (oczywiście moim zdaniem). Cały czas zaskakuje mnie fabuła i wciąga coraz bardziej w świat Thora. Ja się po prostu kłaniam P. Morgan. Fantastyczna książka! ;)

Drugi tom Kręgu Czarnoksiężnika w porównaniu z pierwszym okazał się być dużo bardziej dynamiczny i nieprzewidywalny.
Na początek, co by nie uśpić uwagi czytelnika, zamiarem autorki zostaje uśmiercony król MacGill, który gdyby nie zamach na jego życie, będąc w kwiecie wieku i ciesząc się dobrym zdrowiem, mógłby nadal nieprzerwanie sprawować rządy nad swoim królestwem....

Książkę czyta się jednym tchem. Ciekawe wątki , porywająca fabuła... Książka jest po prostu dobra. Osobiście sięgnę po następny tom tego cyklu. Polecam wszystkim czytelnikom :) Pozdrawiam

Reasumując, "Korowód królów" jest dobrze napisaną, lekką powieścią, która potrafi przykuć uwagę czytelnika, chociaż spełnia się w tym przypadku prawo słabszej kontynuacji. O ile w "Przeznaczeniu bohaterów" ciężko było mi wskazać jakieś wady, tak w tejże pozycji nie mam już takich problemów. Sztuczni bohaterowie i sztywne, wręcz groteskowe dialogi obrzydziły mi lekturę tej...

Dyskusje

• Fantasy
  • Fantastyka
  • Chcę w prezencie
  • Magia
  • Ebooki
  • Posiadam :)

Morgan Rice Korowód królów
Morgan Rice Korowód królów