Korowód królów

Morgan Rice Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Krąg czarnoksiężnika (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
A March of Kings
Michał Głuszak
Feeria Young
Michał Głuszak high fantasy magia przeznaczenie nastolatek
A March of Kings
Krąg czarnoksiężnika (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Głuszak
Michał Głuszak high fantasy magia przeznaczenie nastolatek

Drugi tom serii podobał mi się nieco bardziej od wcześniejszego, jednak wciąż mam wrażenie, że książki Morgan Rice są niedopracowane. Wygląda to tak, jakby autorka za szybko pisała i wielu rzeczy nie przemyślała. Przy pisaniu książek i planowaniu jakichkolwiek serii należy zastanowić się kilkanaście razy nad pewnymi kwestiami. Tutaj wydaje mi się, że autorka miała zbyt mało...

Czytając miałam wrażenie że to pastisz .Jest wiele podobieństw. Zupełnie jakby autorka nie miała swoich pomysłów i postanowiła zerżnąć od tych już uznanych pisarzy. Moje nadzieje że ta seria mnie zassa są coraz mniejsze. Nie będę tu wymieniać z jakich książek są zapożyczenia ale irytuje to bardzo. Trochę lepiej z opisami i postacie się odrobinę klarują. Już wiemy jak kto...

Lekka - kolejny rozdział.

Pierwszy tom był lepszy.

Poprawna. Nic więcej. Wszytko było, ale podana w sposób znośny. Jeśli ktoś liczy na coś większego to się raczej przeliczy - pozycja raczej lekka bez ukrytych "historii".

Troszeczkę mniej mnie to zaciekawiło i przyznać szczerze muszę że wolę czytać o Garecie Godfreyu czy kendricu niż o Thorze

Dalsza część przygód w Królestwie. Mroczniejszy klimat, dobre kreacje postaci. Bardzo cieszy mnie późniejsza zmiana Godfreya. Nadal ciekawi mnie przeszłość Thora, jednak póki co nic nowego się nie dowiedzieliśmy. Gwen przestała być denerwująca, Gareth rozwija skrzydła i dopiero szykuje się do władzy. Chętnie przeczytam dalsze części, jednak nie priorytetowo. Jest to lekkie...

Wybitnie słaba. Nieprzemyślana, niedopracowana, niedorobiona. Po następną część zdecydowanie nie sięgnę.

Drugi tom wg mnie dużo lepszy od pierwszego. Dzieje się więcej, bohaterowie stają się ciekawsi w odbiorze, bardziej ukształtowani i dojrzali. Czyta się naprawdę świetnie. Akcja jest na tyle zaskakująca i trzymająca w napięciu, że nie sposób czasami się od niej oderwać.
Polecam szczerze i biorę się za kolejny tom.

Ta książka jest jeszcze lepsza niż pierwsza część (oczywiście moim zdaniem). Cały czas zaskakuje mnie fabuła i wciąga coraz bardziej w świat Thora. Ja się po prostu kłaniam P. Morgan. Fantastyczna książka! ;)

Dyskusje

• Fantasy