Małe kobietki

Okładka książki Małe kobietki Louisa May Alcott
Okładka książki Małe kobietki
Louisa May Alcott Wydawnictwo: Ethos Cykl: Małe kobietki (tom 1) Seria: W Cieniu Dorastających Dziewcząt klasyka
klasyka
2000-01-01
2000-01-01
Ludmiła Melchior-Yahil
Louisa May Alcott klasyka literatura amerykańska literatura dziecięca

Dobrze napisana, ale momentami nudnawa. Nie trafił do mnie fenomen tej historii.

Ta książka była na mojej liście od premiery 7 ekranizacji książki w 2019. Pocżatkowo zastanawiałam się czytając czy nie jestem na nią za stara xd (30lat). Po czasie myśle, że owszem ciut jestem i lepiej byłoby ją przeczytać w swoich nastoletnich latach, ale myśle że dopiero teraz jestem w stanie tak naprawdę docenić kunszt i zgodzić się że to klasyka literatury. Nie zapomnę nigdy sióstr Margaret, Jo, Beth i Amy March

Do Małych Kobietek wróciłam po wielu latach. Czytając je jako nastolatka byłam oczywiście oczarowana głównymi bohaterkami. Tym że są tak różne, a przy tym bardzo się kochają i tworzą piękną rodzinę. Po latach mogę powiedzieć, że książka niewiele się zestarzała w moich oczach. Oczywiście, teraz wydaje mi się trochę infantylna i przesłodzona.
Niemniej jednak, nadal czytało mi się ją bardzo dobrze. To taka ciepła, otulająca powieść, która ma nas podnieść na duchu w trudnych chwilach. Mnie podniosła i wprowadziła w świetny nastrój.

Niemniej jednak, nadal czytało mi...

Książka, która cieszy się mianem klasyka literatury i być może zasługiwała na nie kilkadziesiąt late temu.
Słodkopierdząca i zwyczajnie nudna.
Jestem ciekawa jakbym ją odebrała w czasach szkolnych, gdy moją ulubioną książką była Ania z Zielonego Wzgórza.

Zamiast czytać książkę polecam obejrzeć ekranizację z 2019 r.

Słodkopierdząca i zwyczajnie nudna.

Zamiast czytać książkę polecam obejrzeć ekranizację z 2019 r.

Nie jest moja ulubiona forma bo ani film mnie nie porwał ani audiobook. Może to należy czytać jako nastolatka :)
P.s. Kwestie finansowe od zawsze miały znaczenie.

P.s. Kwestie finansowe od zawsze miały znaczenie.

Nie mogłam jakoś przejść przez ostatnie 100 (/150) stron, straciłam chyba trochę zainteresowanie i nie byłam już zaangażowana. No i była momentami (często) moralizatorska, co nieco odbierało jej uroku.

Napisana pięknym językiem. Bardzo dobra dla tych, co pokochali już Anię z Zielonego Wzgórza, czy Poliannę. Te dziewczyny mają podobnie szalone pomysły i są tak samo rozkoszne.
Zakończenie trochę gorzej odebrałam. Zobaczę w kolejnym tomie, czy to trochę lepiej zostało rozwiązane.

Czytało się przyjemnie, główne bohaterki urocze, ale czy ten klasyk pozostaje w pamięci jak wiele innych? Według mnie nie.

🔹️Czas na klasykę.
Historia czterech sióst: Meg, Beth, Joanna i Amy, które pozostały domu w raz z matką, podczas gdy ich ojciec bierze udział w wojnie secesyjnej.
🔹️Nie będę rozpisywać się nad fabułą. Książka przypomina mi Anię z Zielonego Wzgórza. Jest bardzo podoba pod względem przygód i pomysłów jakie mają dziewczęta ale jednoczenie inna.
🔹️Bawiłam się doskonale dopczas czytania. Przy niektórych fragmentach zaśmiewałam się do łez.
Czyta się bardzo szybka, książka bardzo wciąga.
Napisana pięknym językiem, co jest uczą dla czytelnika.
🔹️Jestem zachwycona i polecam każdemu, kto chciałby zacząć z klasyką.

🔹️Czas na klasykę.
🔹️Bawiłam się doskonale dopczas...

5,5 książka przesłuchana w audiobooku to pierwsze spotkanie z tym tytułem więc nie mam sentymentu, wyrosłam ze słodkich opowiastek o dorastających panienkach od całość to pochwała codzienności i prostoty życia.

• Klasyka

Louisa May Alcott Małe kobietki Zobacz więcej