Po Bajkale

Świat Książki
Rosja Bajkał Syberia podróż
literatura podróżnicza
Rosja Bajkał Syberia podróż

W moich oczach, zwlaszcza po lekturach Hugo-Badera, Syberia jawiła się jako kraina smutna i niebezpieczna. Dzieki książce Jakuba i jego podcastach, zaczynam przygladać sie temu kierunkowi z zaciekawieniem.
Swietna lektura, pełna młodzienczej brawury. Polecam!

Lekka, przyjemna i bardzo ciekawie opisana syberyjska rzeczywistość tak aspekty społeczne jak i przyrodnicze..

Jakub i Wicher to równi mużykowie są!

Bardzo przyjemna relacja z podróży. Można się trochę pośmiać, dużo się można nauczyć i poczuć tę wyprawę na własnej skórze.

Czego by Jakub nie pokazywał, albo o czym nie opowiadał, to zawsze podziwiam z rozwartą gębą. No ma wspaniały dar opowiadania! I te pomysły na wyprawy...!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajnie się czyta. Polecam każdemu!. Dzięki ciekawemu podejściu autora do życia i ludzi, możemy poczuć klimat syberyjski, poznać bliżej kulturę Rosjan, którzy odbiegają od tych stereotypowych jakich my myślimy, że znamy.
Dla mnie była to fajna przeprawa :)

"Lodowa epopeja". Taki tytuł miał artykuł w Travellerze, w którym pierwszy raz przeczytałam o Kubie Rybickim - gościu, co przejechał Bajkał zimą na rowerze.
Co lepsze fragmenty czytałam na głos, średnio co drugie słowo wplatając: "wooow", "cooo?" i "no bez jaj...." Jego książkę, upstrzoną opisami spotkanych osób, przeżytych przygód i odwiedzonych miejsc, czyta się jak...

Na półkach: , , , ,

Ciekawa opowieść i obserwacje na temat regionu z dwóch lat: 2008 i 2013. Jakub był studentem w Irkucku i postanowił przejechać z kumplem Bajkał zimą, bo czemu nie? Minus 30, 40 stopni, te klimaty. Autor jest totalnym świrem, byłam na jego prezentacji podróżniczej o Kaukazie podczas World Travel Show w Nadarzynie i jest on tak uroczo specyficzny, a jednocześnie ma...

Dobra lektura dla ani.

Ani to reportaż, ani dobra książka podróżnicza, ani nic co przyciągnęłoby moją uwagę na dłużej.

O wyczynie, bo w takiej kategorii należy rozpatrywać tą rowerową podróż, Jakuba Rybickiego i jego kompana czytałem już dawno, oglądałem zdjęcia i liczyłem na to, że książka będzie doskonałym spoiwem tego o czym już wiedziałem. Niestety mocno się...

Myślę, że jak na książkę podróżniczą, autor za bardzo się starał ubrać ją w szatę literacką tracąc tym samym na autentyczności swoich przeżyć w tej wyjątkowej zimowej przygodzie. Ja, po przeczytaniu tej pozycji bardzo mało dowiedziałem się o autorze, a to w pewnym stopniu nie pozwala docenić jego osiągnięcia.

Dyskusje

• 2018