Uczta dla wron: Sieć spisków

Okładka książki Uczta dla wron: Sieć spisków
George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 4.2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pieśń Lodu i Ognia (tom 4.2)
A Feast for Crows, vol. 2
Zysk i S-ka
2015-04-13
2006-01-01
Michał Jakuszewski
Pieśń Lodu i Ognia

Okładka książki The Rise of the Dragon Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 0,0
The Rise of th... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Gwiezdny port Raya Golden, George R.R. Martin
Ocena 6,1
Gwiezdny port Raya Golden, George...
Okładka książki Podwójny pasjans George R.R. Martin, Melinda M. Snodgrass
Ocena 6,3
Podwójny pasjans George R.R. Martin,...

Okładka książki Świat lodu i ognia Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 8,1
Świat lodu i o... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Przystań wiatrów George R.R. Martin, Lisa Tuttle
Ocena 6,7
Przystań wiatrów George R.R. Martin,...
Okładka książki Gra o tron i filozofia. Słowo tnie głębiej niż miecz William Irwin, Henry Jacoby
Ocena 6,2
Gra o tron i f... William Irwin, Henr...

Czytam, żeby skończyć serię. Akurat Uczta dla wron jest najnudniejszą częścią. Postacie zaczynają nużyć i być żenujące. "Przebiegłość" wygląda już na zachowanie rozwydrzonego bachora.

"Sieć spisków" to chyba jedna z mniej kochanych przeze mnie części całej serii, ale w dalszym ciągu to bardzo dobra książka. Nie wiem, jak Wy, ale jak już zacznę czytać serię, to nie mogę się oderwać. Tak było również w tym przypadku.

Wynudziłem się z Brienne i Greyjoyami, Jamie trzyma poziom. Oprócz tego bardzo ciekawy wątek w Braavos i jak zawsze ekscytujące rozgrywki w Królewskiej Przystani. Ogółem książka dalej trzyma poziom ale nie ma podejścia do np Starcia królów

książka swietna

książka swietna

Ciekawa fabuła wciąga od pierwszej strony.
Jest to kolejna część gry o tron.
Każdy fan fantastyki , wojen o królestwa znajdzie w tej książce coś dla siebie.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Ciekawa fabuła wciąga od pierwszej strony.
Jest to kolejna część gry o tron.
Każdy fan fantastyki , wojen o królestwa znajdzie w tej książce coś dla siebie.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Uff zmęczyła mnie ta część prawie tak samo jak jej poprzedniczka. Cieszę się, że w końcu przebrnęłam. Kilka wątków jest kompletnie bez sensu. Takie po prostu wypełniacze treści i sposób na odpowiednią objętość książki. Nie chce spoilerować, ale nie rozumiem na przykład zupełnie historii Brienne i tego jak on się kończy... Jeszcze kilka innych postaci w zasadzie można pominąć, bo nie mają ŻADNEGO wpływu na główne wątki a zajmują uwagę czytelnika przez 70% czasu. Jak ktoś sobie życzy, a jeszcze nie czytał to chętnie powiem, które rozdziały omijać bo naprawdę szkoda czasu.

Z wielką nadzieją (i lekkim strachem) sięgam po kolejną część i czekam z utęsknieniem na moich ukochanych bohaterów. Teraz już muszą się pojawić, bo jak nie to ostrzegam - może dojść do rękoczynów :)

O wiele lepsza niż Cienie Śmierci, to niesamowite jak Martin potrafił tworzyć coraz gorszych wrogów i gdy postać, której nie lubisz spotyka coś złego, nawet nie czujesz satysfakcji bo jej oprawca jest jeszcze straszniejszy.

Piękne

już łza w oku się kreci ze zostaje ostatnie 2 tomy

Piękne

już łza w oku się kreci ze zostaje ostatnie 2 tomy

Mistrzostwo! Teraz czas na Tyriona i Aryę.

Mistrzostwo! Teraz czas na Tyriona i Aryę.

Przyjemna ksiazka skupiajaca sie na wydarzeniach w Krolewskiej Przystani, ktora zdawala sie skupiac glownie wokol milosnego trojkata - Jamiego, Cersei i Brianne.
Meczylem sie troche przy rozdzialach z Samem - postac bezbarwna i nudna, ciagle narzekajaca na swoj los.
Cersei nie zawiodla swoja podloscia, zupelnie jak jej serialowa wersja. Milo zaskoczylem sie faktem, ze powrocila Pani Stark, lecz taka, ktorej wczesniej nie znalismy. Zaskakujace jest to, ze rozdzialy skupiajace sie na postaci, ktora mowila najmniej wydaly mi sie najciekawsze - ale to akurat na plus.

Lamiac swoja ogolna zasade, obejrzalem serial przed przeczytaniem ksiazek, ale ksiazka pisana jest w ten sposob, ze nadal nie nudzi, mimo ze znalem wiekszosc fabuly z serialu.
Tajemniczosc rodu Tyrell uwiodla mnie bardzo. Cos, czego brakowalo mi w serialu - mozna bylo po prostu przedstawic to w bardziej wyrazny sposob.

Postac Ashy nudna, dosc podobnie do serialu. Nie rozumiem zmiany imienia siostry Theona, jedna ze zmian, ktore nie wprowadzaja do serialu niz, procz malego zamieszania, ktore latwo mozna bylo pominac.

Troche zawiodlem sie zakonczeniem czesci czwartej, zwlaszcza porownujac obie ksiazki czesci czwartej do poprzednich czesci. Na szczescie ostatnie rozdzialy poszczegolnych bohaterow (niestety nie wszystkich) zostaly zakonczone w tej czesci z napieciem, ktore sprawia, ze nie mozesz sie doczekac kolejnej czesci.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to