Uczta dla wron: Sieć spisków

George R.R. Martin Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 4.2) fantastyka, fantasy, science fiction 504 str.
A Feast for Crows, vol. 2

Zysk i S-ka
fantastyka, fantasy, science fiction
Pieśń Lodu i Ognia

Kup książkę

Biorę się za kolejny tom.

Ciekawy jest podział dokonany przez George'a R.R. Martina na dwa odrębne geograficznie rejony, który odbił się też na tym, że jedna książka opowiada o jednych bohaterach, a kolejna będzie opowiadać o drugich. Bardzo ciekawe jest też zakończenie w tej części wątków, które dzieją się w Królewskiej Przystani. Jestem bardzo ciekaw, co stanie się dalej!

Genialna seria, wielowątkowość, ciekawe postaci, z których żadna nie jest czarna lub biała. Wspaniały świat, który wciąga poza granice normy.

W sumie oceniam pozytywnie zabieg Martina ze w tej książce przedstawia tylko losy bohaterów z Westeros związanych z Królewska Przystania. Końcówka szczególnie ciekawa, akcja nabiera tempa. Ostatnia scena nie od razu zagrała, musiałam odświeżyć początek Uczty dla Wron - czekam żeby się dowiedzieć co to znaczyło :)

Druga część Uczty Dla Wron - nadal brak jest głównych bohaterów sagi (Tyrion, Jon Snow, Daenerys, Bran) a akcja, podobnie jak w części pierwszej, znacznie spowolniła.
Jamie zdobywa Riverrun, wykorzystując w tym celu uwięzionego Edmure'a Tully,
Cersei wciąż knuje na potęgę, chcąc osłabić wpływy Tyrrellów. Nieopatrznie zezwala nowemu Wielkiemu Septonowi (a dokładnej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Recenzja przy cz. I

Świetna ale z powodu przegadania niektórych kwestii i spowolnienia akcji najsłabsza książka cyklu

Moim zdaniem to najsłabsza do tej pory część "Pieśni Lodu i Ognia". W połowie miałam spory kryzys i bałam się, że nie dobrnę do końca, bo momentami jest po prostu koszmarnie nudno. Wątek Cersei rozczarowuje, nie ma Tyriona i Dany...Na szczęście końcówka ratuje sytuację. Martin zdecydowanie podkręca tempo na ostatnich stronach i sprawia, że znowu chce się czytać dalej.

Sieć spisków jest ciekawsza od poprzedniego tomu, który w moim odczucie jest najsłabszym ogniwem w całym cyklu. Niestety tu także akcja nie posuwa się zbyt szybko, brakuje moich ulubionych postaci. Całe szczęście jest Cersei i jej brat Jamie. Ich przemiana, powolne rozchodzenie się ich ścieżek uważam za największy atut tej części. MImo pewnych zastrzeżeń uważam, że świat...

Bezapelacyjnie oceniam tę książkę jako arcydzieło. Przeczytałam wszystkie osiem tomów. To było jak na razie największe wyzwanie czytelnicze, które zabrało mi pół roku. Uważam, że trzeba być geniuszem, aby stworzyć w swojej głowie taki świat i do tego tak skrupulatnie go opisać. Co do konkretnych tomów - pierwsze tomy rewelacyjne, czytałam z zapartym tchem. Niestety od tomu...

Dyskusje

21 039