Rysunek. Odkryj talent dzięki prawej półkuli mózgu

Betty Edwards Wydawnictwo: Aha! poradniki
poradniki
2015-04-16
Dariusz Rossowski
rysunek

Książka napisana jest językiem przystępnym i w sposób, powiedziałabym, optymistyczny. Zawiera dużo ciekawych informacji, szczególnie dotyczących pracy mózgu, co ułatwia zrozumienie procesu powstawania i postrzegania obrazu, który chcemy narysować.
Do wykonania jest wiele dokładnie wytłumaczonych ćwiczeń, które naprawdę mogą poprawić nasze umiejętności, ale czy są w stanie...

Pierwszy raz spotkałam się z podręcznikiem uczącym umiejętności. Książki zawsze kojarzyły mi się z nabywaniem wiedzy. Zdobywanie umiejętności wymaga informacji zwrotnej, ukierunkowania, a o to w książkach co najmniej trudno. A tutaj proszę, jaka niespodzianka!
Punktem wyjścia jest funkcjonowanie mózgu i psikusy jakie nasz mózg nam płata. Chociażby przekonanie, że oczy są w...

Rewelacyjny kurs dla amatorów oraz nowe ujęcie procesu rysowania dla profesjonalistów.

Nauka rysowania paradoksalnie przestaje być „nauką rysowania”. Staje się nauką docierania do systemu pracy mózgu, stosownego dla rysunku. Dotarcie do tego wizualnego trybu pracy powoduje, że widzisz szczegóły i proporcje w sposób charakterystyczny dla artystów.

Książka pani Betty...

Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam podziwiać jakiś rysunek czy obraz i pomyśleć, jak fajnie byłoby potrafić tak pięknie rysować czy malować? Pewnie tak. Co by się jednak stało, gdybym zaproponowała, że opłacę Wam kurs rysowania? Zakładam, że wiele osób nie przyjęłoby takiego prezentu, tłumacząc, że nie potrafią rysować, więc szkoda pieniędzy. Pozwólcie, że teraz nieco...

• Chcę w prezencie
  • Rysunek