Uczta dla wron: Cienie śmierci

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 4.1) fantastyka, fantasy, science fiction
A Feast for Crows, vol. 1
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
Westeros Pieśń Lodu i Ognia Gra o tron HBO
A Feast for Crows, vol. 1
Pieśń Lodu i Ognia (tom 4.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-04-13
Michał Jakuszewski
Westeros Pieśń Lodu i Ognia Gra o tron HBO

Każda napisana dobrej pory część jest dla mnie super ❤️

Jestem wiernym fanem PLiO Georg'a R.R Martina, ''Uczta'' skupia się szczególnie na KL czyli na moim ulubionym rodzie ''Lannister'', pełna intryg i zwrotów akcji, bardzo szybko się ją czyta oraz wprowadza wiele nowych wątków oraz postaci, polecam :P

przez większość książki czytanie szło mi opornie , dopiero ostatnie 100 stron przeczytałem w ekspresowym tempie bo było tak ciekawie.... autor dodał tu pare nowych wątków, paru w tej części zabrakło ale myśle ze jeszcze napewno ci bohaterowie sie pojawią... martin stworzył fantastyczny świat tworząc tak swietne historie i kreując ich bohaterow, ''pieśń lodu i ognia'' to...

Zwykle nie mam nic przeciwko powolnemu rozwojowi akcji. Tak samo nie mam nic przeciwko wielu pobocznym wątkom, jeśli mają one znaczenie dla dalszego przebiegu historii.
Jednak tę część czyta się wyjątkowo wolno.
Szanuję i podziwiam Martina za stworzenie niezwykle obszernego i dopracowanego świata, za połączenie politycznych intryg i tytułowej gry o tron z magią i...

Część, w której jest mniej zwrotów akcji, ale książka utrzymuje swój poziom. Podoba mi się akcja, bohaterowie. Bardzo duzo nowych osób się pojawiło, co może de koncentrować i trzeba się skupiać na wątku. Niektóre narracje mniej ciekawe od pozostałych, ale to nie idzie bardzo na minus ponieważ wiadomo, że po szybkiej akcji potrzeba chwili wyhamowania i spokoju.

Czytając tę serię nieco złamałam swoją zasadę, bo zaczęłam od obejrzenia serialu... Oczywiście książki okazały się o niebo lepsze. Pierwsza część w ogromnej mierze pokrywa się z ekranizacją, ale potem rozbieżności aż dziabią w oczy.

Tyle świetnie wykreowanych postaci i wybitnie stworzony świat to majstersztyk.

Rewelacyjna część. Bardzo skondensowana do wydarzeń z perspektywy kilku zaledwie postaci. Czyta się świetnie. Nie mogę się doczekać kolejnych tomów :)

Kolejna świetna część przygód bohaterów Gry o tron.

Część jak dotąd najkrótsza. Jeśteśmy już zaznajomieni z bohaterami i stylem autora. Stronice umykają naszym palcom niczym świetliki nocą, a oddech staje się płytszy.
Dzieje się dużo, bardzo dużo, nie można się przywiązywać, nie można czuć się bezpiecznym.
Cienie śmierci wkradają się w każdy zaułek i pozostną tam na długo. Akcja zaczyna się rozjeżdżać z serialem i to mi się...

Dobre, ale poprzednie części lepsze. Te nowe postacie mi nie podeszly

Dyskusje

23 648