Prawa przyrody a ducha

Okładka książki Prawa przyrody a ducha
Feliks Koneczny Wydawnictwo: Dom Wydawniczy ''Ostoja'' filozofia, etyka
41 str. 41 min.
filozofia, etyka
Dom Wydawniczy ''Ostoja''
2011-01-01
2011-01-01
41 min.
8388020209
Koneczny prawa przyrody a ducha prawa przyrody ducha feliks metafizyka

Ciekawa pozycja jak większość książek Feliksa Konecznego, do których warto zajrzeć. Autor książki przedstawia tezę, że w życiu natury czy człowieka oddziaływają różne prawa. Są one odmienne odnośnie samej przyrody i jej fizycznej strony od aspektu duchowego jaki tkwi w człowieku.

Przyrodę można wyjaśnić, ale pierwiastek duszy człowieczej można tylko zrozumieć.

Krótka, ale niezwykle odżywcza gimnastyka umysłu. Niby od niechcenia autorowi udało się "po drodze" zaorać monizm i upewnić czytelnika co do istnienia wolnej woli.

Dodaj cytat z książki Prawa przyrody a ducha