Prawa przyrody a ducha

Koneczny prawa przyrody a ducha prawa przyrody ducha feliks metafizyka
filozofia, etyka
8388020209
Koneczny prawa przyrody a ducha prawa przyrody ducha feliks metafizyka

Ciekawa pozycja jak większość książek Feliksa Konecznego, do których warto zajrzeć. Autor książki przedstawia tezę, że w życiu natury czy człowieka oddziaływają różne prawa. Są one odmienne odnośnie samej przyrody i jej fizycznej strony od aspektu duchowego jaki tkwi w człowieku.

Przyrodę można wyjaśnić, ale pierwiastek duszy człowieczej można tylko zrozumieć.

Krótka, ale niezwykle odżywcza gimnastyka umysłu. Niby od niechcenia autorowi udało się "po drodze" zaorać monizm i upewnić czytelnika co do istnienia wolnej woli.

• Filozofia
  • Chcę w prezencie
  • Filozofia
  • Konserwatyzm
  • Polityka, publicystyka i ekonomia
  • Bardzo
  • 2016

Dodaj cytat z książki Prawa przyrody a ducha