Easy Virtue

Okładka książki Easy Virtue Mia Asher
Okładka książki Easy Virtue
Mia Asher Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Virtue (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Virtue (tom 1)
Easy Virtue
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-12-03
2014-12-03
erotyka dramat romans

Przyznam, że bałam się tej książki, gdyż "Arsen" mnie rozczarował, i troche jednak tak sie stało. Główni bohaterowie: Blaire, Lawrance i Ronan - kolejny trójkąt. Najbardziej rozczarowało mnie to, że nie przywiązałam się do żadnego z nich.
Blaire przedstawiona jest jako piękna kobieta, bez serca, która wykorzystuje mężczyzn dla pieniędzy. O ile powód dla którego zachowuje sie w ten sposób jestem w stanie ogarnąć to jednak oczekiwałam, że jej zachowanie wywoła u mnie złość, lub cokolwiek, a tymczasem... jest mi totalnie obojętna. Nawet świadomość, że krzywdzi siebie przywiodła tylko jedną myśl: "Trudno, jej sprawa co robi."
No i jak to w takich książkach bywa, Blaire poznaje Ronana - zwykłego faceta, który nie jest milionerem, nie kupuje jej drogich ciuchów, biżuterii itd. i po raz pierwszy w życiu zakochuje się. ale ile byłoby w tym zabawy, gdyby nie zjawił się multimilioner Lawrance, który jest w stanie zapłacić jej całkiem sporo za wspólne "spędzanie czasu".
Ronan mimo, że człowiek o dobrym sercu, jest mało wyrazisty. Po części bezosobowy. Autorka tak skupiła się na Blaire, że nie miałam szansy polubić tego gościa.
Lawrance - jest dla mnie największą zagadką i to jego postać mnie ciekawi. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o nim, co nim kieruje, bo wygląda na to, że chodzi o coś więcej, tylko co z tego, skoro nagle czytam "to be continued..." wrrr...
Książka zakończyła się tak, jak czułam, ze się stanie, tyle, że dużo szybciej. Nie zaskoczyło mnie to, ale czuję niedosty, bo ta ksiązka jest bardziej średnim wstępem, do czegoś co może być interesujące - ale nie czekam na drugi tom z ekscytacją. Bardziej z dystansem. Na pewno przeczytam, bo nie lubię niedokończonych cyklów.

• Po angielsku
  • 2015 ✔