A Concise Companion to Contemporary British and Irish Drama

Okładka książki A Concise Companion to Contemporary British and Irish Drama
Nadine HoldsworthMary Luckhurst Wydawnictwo: Blackwell Seria: Blackwell Concise Companions to Literature and Culture językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Blackwell Concise Companions to Literature and Culture
Blackwell
2008-01-01
Data 1. wydania:
2008-01-01
angielski
współczesny dramat brytyjski współczesny dramat irlandzki. contemporary British drama contemporary Irish drama