Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej

Karolina Felberg-Sendecka Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Naukowe PWN
Agnieszka Osiecka
biografia, autobiografia, pamiętnik
Agnieszka Osiecka

9 października 1936 na ulicy Tynieckiej w Warszawie w rodzinie Marii ze Sztechmanów i Wiktora Osieckich przychodzi na świat Agnieszka Osiecka. Jako ośmiolatka jest świadkiem wydarzeń powstania warszawskiego. Całą rodziną przebywają w piwnicach przy ulicy Moniuszki, aż do kapitulacji. Rok później zaczyna pisać swój pierwszy dziennik. Jako szesnastolatka zdaje maturę i...

"Nie wierzę w powstanie stabilnego i jednocześnie prawdziwego obrazu Agnieszki.Ona jest dla mnie czymś nieuchwytnym,migotliwym,-zjawiskiem w ruchu"- tak o Osieckiej mówi Magda Czapińska.
Karolina Felberg-Sendecka w książce "Koleżanka"zebrała wiele dokumentów, zapisków i wypowiedzi samej bohaterki, jak i osób,które miały tę wielką przyjemność obcować z poetką,i tworzy jej...

Najlepsza z trzech książek o A. Osieckiej, które niedawno się ukazały. Autorka zadała sobie wiele trudu i nie oparła się tylko na ogólnodostępnych źródłach. Wywiady dobrze pokierowane.
Życzę, żeby udało się Pani namówić następnym razem A. Ohodlo i Z. Mentzla.

Na półkach: , , , ,

Bardzo ciekawy zbiór wspomnień o Agnieszce Osieckiej. Zachęca do dalszego zgłębiania biografii Osieckiej - stawia wiele pytań, na które niestety w tej pozycji nie znajdzie się odpowiedzi.

Agnieszkę Osiecką i jej twórczość zna większość osób, chociażby ze słyszenia, z widzenia w tv, ze słuchania jej tekstów.Do dzisiaj, mimo, iż nie żyje od wielu lat, w naszych sercach ciągle goszczą jej utwory. Często nie zdajemy sobie sprawy, ze piosenka, którą tak lubimy ma słowa napisane przez Agnieszkę Osiecką.
Książek o artystce powstało sporo. Ta, którą prezentuję jest...

Lubię takie książki, dlatego w mojej opinii - po prostu bomba!

• 2018
  • E-book