Łebki od Szpilki

Agnieszka Szpila
literatura faktu 288 str.
W.A.B.
literatura faktu

W.A.B.
literatura faktu

Kup książkę

Jeżeli początki Twojego rodzicielstwa nie
były łatwe, to książka dla Ciebie. Tu nie chodzi o rady, tu znajdziesz zrozumienie.

Inna niż wszystkie, które znam, relacja matki dzieci z niepełnosprawnością. Warto przez chwilę popatrzeć na życie z punktu widzenia autorki.

Za dużo porównań, które jak na początku wydają się ciekawe, śmieszne, trafione, tak im dłużej czytasz tym bardziej męczą i sprawiają wrażenie przesadzonych. Źle się czytała, nie wrócę do tej książki, mimo że wątek ciekawy.

Pożyczyłam przypadkiem w celach rozrywkowych. Nie podejrzewałam, że jest to prawdziwa opowieść matki walczącej z chorobą dzieci. Niestety samotnie. Ale potrafiła swój problem pokazać bardzo przystępnie i nawet z humorem. Podziwiam i życzę szczęścia !

Jedna z moich ulubionych książek. Przeczytana w jedną noc. Uwielbiam ten styl, a temat bardzo życiowy. Polecam!

Temat trudny- choroba dzieci, nieudany związek... Cóż, naszykowałam się na tzw. polskie biadolenie- a tu ZONK! Wierzyć się nie chce, że w takiej sytuacji można zachować tyle pogody ducha, pisać z takim dystansem.
Nie każdemu spodoba się jeżyk , jakim posługuje się autorka, ale książka warta przeczytania. Polecam

Dla mnie autorka to kobieta niezwyczajna, wewnętrznie szalona, ale właśnie to szaleństwo uratowało ją i jej dzieci. To kobieta bohaterka, która nie zważając na przeciwności losu szła na przód, a czasem taranowała napotkane przeszkody. Tych ostatnich było co nie miara, ale dodawały jej tylko siły i pchały do podejmowania kolejnych działań. To kobieta nietuzinkowa, tryskająca...

Powiem szczerze, że nie spodziewałam się po tej książce takiej lekkości. Temat w niej podjęty jest bowiem bardzo trudny. Nieuleczalnie chore dziecko... Ba! Dwoje nieuleczalnie chorych dzieci. Kiedy u kilkuletnich bliźniaczek zdiagnozowano ogólnorozwojowe zaburzenia i autyzm pani Agnieszka załamała się... Do tego doszedł jeszcze brak wsparcia ze strony ojca dziewczynek,...

Lubię taki język - pełen świeżego spojrzenia. Choć, fakt, chwilami może wkradał się lekki chaos. Niesamowite jest to, jak bardzo ta książka jest pozytywna. Czytanie jej było piękną podróżą - choć bardzo, bardzo intymną.

Przeczytana, a raczej "zmęczona". Książka bardzo krótka, ale nie mogłam jej skończyć. Mam dwojakie podejście. Wielki szacunek dla autorki a zmaganie się z trudami życia. Uważam, że rolę matki wypełnia w 100%. Jeśli książka miała być formą autoterapii to rozumiem. Ale książka sama w sobie, średnio ciekawa. Jak dla mnie mało w niej konkretnej treści, wydarzeń. Gdybym co jakiś...

• 2015
  • Biblioteka