Człowiek, który powrócił z tamtego świata

Okładka książki Człowiek, który powrócił z tamtego świata
Gaston Leroux Wydawnictwo: Goniec Krakowski Seria: Biblioteka Powieściowa "Gońca Krakowskiego" literatura piękna
literatura piękna
Biblioteka Powieściowa "Gońca Krakowskiego"
L'Homme qui revient de loin (1916)
Goniec Krakowski
1919-01-01
1919-01-01
tajemnicze zniknięcie

więcej Więcej

Bardzo przyjemny leciutki kryminał z historią o duchach w tle. Książka napisana jest w stylu bardzo podobnych do książek o Arsenie Lupin czy kryminałów Agathy Christie. Dzieje się także w podobnym okresie. Nie mrozi krew w żyłach, momentami co najwyżej wzbudza lekki niepokój. Tym niemniej zakończenie jest doprawdy zaskakujące. Przyjemna lekturka na weekendowy dzień.

Sympatyczna książka retro. Króciutka bo tylko 180 stron. Nie jest to historia mrożąca krew w żyłach jak zapewnia wydawnictwo. W zalewającej nas fali wampirzej, skandynawskich kryminałów i "Bóg wie czego" ta wydaje się prawie dla starszych dzieci na dobranoc.
Historia rozpoczyna się na zamku pod Paryżem, gdzie mieszka małżeństwo: Jacques i Fanny. Właścicielem zamku jest lub...

• Literatura francuska
  • **Przeczytane w 2019
  • Przeczytane w 2017
  • Powieść grozy
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Posiadam w domowej biblioteczce ♥
  • Typ A: Gatunek: Napisane przed II WŚ.

Dodaj cytat z książki Człowiek, który powrócił z tamtego świata