Ścieżki Avenidów

Okładka książki Ścieżki Avenidów Agnieszka Grzelak
Okładka książki Ścieżki Avenidów
Agnieszka Grzelak Wydawnictwo: W drodze Cykl: Blask Corredo (tom 3) fantasy, science fiction
Blask Corredo (tom 3)
W drodze
2015-01-01
2015-01-01

Fajnie, że wątek Argsta nie został porzucony. Część była bardzo spójna z poprzednimi. Szkoda tylko, że autorka tak mało skupiła się nad Morskim Ludem, choć był on w sumie bardzo istotny.

Dalsze przygody bohaterów poprzednich dwóch tomów, a w zasadzie córki Tei Felicitates.
Tym razem wydarzenia, jak sam tytuł wskazuje, w znacznej mierze mają miejsce w świecie Avioidow.
Jest to taka happy ending story, bez przemocy, erotyzmu, krwi, ale z przygodą, intrygami, miłością, zazdrością, szczyptą chęci władzy, ale przesycona także dobrymi uczuciami troski, oddania, życzliwości, nieśmiałości, ze sporą dawką fantastyki, choć dawka ta jest na tyle wyważona, że fantastyka tylko przeplata się przez strony książki, ale nie wypełnia ich całkowicie.
Polecam książkę dla odpoczynku od brutalności, erotyzmu, żądzy władzy, intryg obecnych obecnie w nadmiarze (tylko wg mojej skromnej osoby) w modnych obecnie tytułach.
Książka zarówno dla osób dorosłych, jak i starszych nastolatek.

Zdecydowałam się opowiedzieć o tych książkach za jednym razem. W końcu to cykl, za pewne mało znany i nie istniejący w papierowej wersji, a szkoda. "Herbata Szczęścia", "Córka Szklarki" i "Ścieżki Avenidów" to bardzo oryginalne i wciągające książki z serii "Blask Corredo".
......

Światy przenikają się nawzajem, dlatego na świat ludzi oddziałują siły, które czasem trudno zrozumieć lub zaakceptować. Są Wyspy Sierot, nieśmiertelne instruktorki, kobiety, którym zabrania się wyjść za mąż; dzieci, które dziedziczą niezwykle talenty artystyczne; istoty, które żyją w książkach. Ale to nie wszystko, bo na świat przychodzi dziewczynka, która widzi kolory uczuć innych ludzi.
......

Tak w skrócie powiedziałabym o trzech tomach, które miałam przyjemność przeczytać. Książki z pewnością niebanalne, okraszone pięknymi opisami, gamą uczuć i humorem. Są w nich bohaterowie, których naprawdę uwielbiam i ci, którzy wzbudzali we mnie niechęć. Pierwszy tom skupia się głównie na Szklarce — dziewczynie okradzionej z prawdziwego imienia — i Skawerze, młodym hrabi, który jest w niej zakochany. Ich losy mają wpływ na wydarzenia w pozostałych tomach, szczególnie Mori, która została obdarzona niezwykłymi mocami i ciekawością otaczającej jej rzeczywistości.
......

Fabuła każdej części skupia się na czymś innym i między nimi jest duży przeskok czasowy. To, czego mi trochę brakowało to wyraźniej zarysowanego wątku romantycznego. Choć na kartach tych książek przewija się kilka par, to często miałam problem, by dostrzec chemię między nimi. Poza tym, naprawdę bardzo mi się podobało, szczególnie tom 3, kiedy Mori została porwana do innego świata. Wtedy naprawdę ją polubiłam, bo wcześniej byłam wobec niej bardzo sceptyczna.
......

Świat przedstawiony? Jest tu ich kilka, każdy działa na wyobraźnię i przykuwa uwagę. Mimo to nie w każdym chciałabym się zostać. Najbardziej zaciekawiła mnie książkowa rzeczywistość Avenidów.
......

Książki są niestety tylko w e-booku lub audiobooku. To wydanie okładkowe bardziej mi się podoba od innych.
......

W planach mam przeczytać kolejną część cyklu, skoro wreszcie jest dostępna 😁 Te książki mają coś takiego w sobie, że nie wiadomo kiedy się je pochłania. Nie są pozbawione wad i kilka rzeczy mi nie podeszło, ale z czystym sumieniem polecam każdemu, kto lubi tajemnice, wędrówki po światach i czystą przygodę! Ocena: Tom 1: 7/10, Tom 2: 6/10, Tom 3: 7,5/10 ✨

......

Rewelacyjna fantastyka. Świat wykreowany przez Panią Agnieszkę jest unikalny i trudno w nim szukać utartych schematów czy rozwiązań. Każda książka z serii zaskakuje czymś nowym i z przyjemnością sięgam po kolejne tomy by oskryć co tym razem wymyśliła Pani Grzelak. Polecam!

Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią czytać powieści przygodowe napisane sprawnym piórem. Lektura jest przyjemna, a świat przedstawiony dopracowany i opisany wyjątkowo plastycznie. Warto zapoznać się z wcześniejszymi pozycjami cyklu, aby łatwiej zrozumieć motywy postępowania bohaterów. Bardzo doceniam fakt, ze autorka wykreowała swój własny, wyjątkowy i niepowtarzalny świat.

Nie tak dobra jak poprzednie części, ale nadal interesująca. Fajny wątek "przemieszczania się" poprzez książki.

Fajna ale poprzednie tomy bardziej mnie wciągnęły. Jednak nadal polecam zwłaszcza młodym czytelnikom:)

Postanowiłam po niefortunnej drugiej części przeczytać trzecia, która okazała się być interesującą. Niby ciężko się od niej oderwać, historia składa się w całość a jednak czegoś brak.

Jak dotąd najciekawsza część serii.
Córka Szklarki, Mori, znów przeżywa niesamowite przygody, zakochuje się i spełnia swoje marzenia.
Polecam

Jak dotąd najciekawsza część serii.
Polecam

Każda książka z serii zaskakuje czymś nowym i z przyjemnością sięgam po kolejne tomy. Polecam!

Dodaj cytat z książki Ścieżki Avenidów