Szarlotki

2015-03-05
Iwona Mączka
szarlotki buchmann janneke phillipi

2034

Uwielbiam ciasta z jabłkami! A że jabłek w Polsce mamy w sezonie dostatek, na pewno wypróbuję sporo przepisów z pięknego albumu (bo aż żal nazwać to wydawnictwo książką kucharską...). Książka jest przepięknie wydana, na kredowym papierze, któremu nie straszne tłuste ręce, bogato ilustrowana i napisana językiem zrozumiałym nawet dla laika kuchennego. Od przeglądania ślinka napłynęła mi do ust, co będzie przy wypiekach?!

Książka "Szarlotki" podzielona jest na kilka części. Znajdziecie tutaj przepisy na ciasta i tarty z jabłkami, placki z jabłkami, jabłeczne desery, miniaturowe wypieki i ciastka z jabłkami oraz wypieki dietetyczne z jabłkami - słowem, dla każdego coś miłego!

Na początku znajduje się informacja o rodzajach jabłek, podstawowe informacje na temat składników niezbędnych do wyrobu ciast, nie tylko tych z jabłkami, oraz praktyczne rady dotyczące wypieku ciast.

Przedstawione w książce "Szarlotki" przepisy mają różny stopień trudności, od prostych ciast po bardziej skomplikowane. Dla mnie stanowią inspirację - przeglądałam przepisy i cieszyłam oczy. Jest kilka takich, które na pewno wypróbuję. Należą do nich: tarta z jabłkami, maślane ciasteczka z jabłkami, rolada z ciasta francuskiego, czy też racuchy według książkowego przepisu :) Oj, będzie się działo!

Narobiłam sobie takiego smaku, że sama upiekłam szarlotkę, z dużą ilością cynamonu, taką klasyczną - efekty widać na załączonych zdjęciach :)

Książka Janneke Phillippi jest naprawdę świetna, a do tego cieszy również oko, bo jest pięknie wydana. Super pomysl na prezent dla bliskiej kobiety!

• Chce miec:)
  • Domowa biblioteczka