U nas w Auschwitzu

Okładka książki U nas w Auschwitzu
Tadeusz Borowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
15 str. 15 min.
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
1980-01-01
1980-01-01
15 min.

Czytając jakieś relacje z czasów wojny, okupacji jesteśmy bombardowani jej okrucieństwem, jednak co musiało dziać się naprawdę? Rzeczy nie do wyobrażenia. Tadeusz Borowski o obozie opowiada, jak o zwykłych codziennych sprawach. W sumie to była jego codzienność i to chyba najgorsze. Zachęcam do sięgnięcia.

Chaotyczne. Porusza ważną tematykę, ale tekst jest niezwykle toporny i niespójny.

wstrząsające... czytam zaraz po "Oświęcim - pamiętnik więźnia" i jestem w szoku jak wiele opisów jest spójnych... To powinno być obowiązkową lekturą szkolną...

Na półkach: , , , ,

Poruszające.

W opowiadaniu 'U nas w Auschwitzu' poznajemy los Tadeusza, który jako jeden z nielicznych został wybrany do odbycia kursu sanitarnego by leczyć innych więźniów z chorób szerzących się w obozie. W tym właśnie celu zostaje przeniesiony z obozu Birkenau do Auschwitz, gdzie zderza się z podobnym, ale zgoła odmiennym światem niż ten, do którego został przyzwyczajony. Świat, do...

Jest to, zwyczajnie przedstawienie kręcącego się życia w obozie. To co się tam dzieje, przedstawione oczami autora

Ukazuje świat podczas wojny. Pokazuje prawdziwe życie w obozie w tamtych czasach.

Bardzo poruszające opowiadania.

Mam za sobą wiele publikacji i dokumentów o tematyce wojennej i czasami, kiedy trafiam na kolejne, myślę sobie, że może już wystarczy. Ulegam złudzeniu, że wiem wystarczająco dużo i nie muszę przeżywać jeszcze raz tej samej historii, z tym że ubranej w inne słowa. A jednak z każdym następnym podejściem do tematu uderza mnie identyczny szok. Dosłownie tak, jakby coś we mnie...

Nudne.

• Lektury