Amerykański sen. Sam Walton. Moja historia

Okładka książki Amerykański sen. Sam Walton. Moja historia John Huey, Sam Walton
Okładka książki Amerykański sen. Sam Walton. Moja historia
2015-03-18
Maciej Domagała
sukces handel Stany Zjednoczone Wal-Mart supermarkety biznes

Okładka książki Sam Walton. Made in America John Huey, Sam Walton
Sam Walton. Ma... John Huey, Sam Walt...

Świetna pozycja. Historia przedsiębiorcy z krwi kości, człowieka z silnym charakterem, który nie żył na pokaz. Zbudował imperium handlowe kompletnie od zera. Jak nikt inny wiedział czym jest Value czyli stosunek wartości do ceny.

Amerykański sen to inspirująca historia, mądrego i pokornego człowieka Sama Waltona!!
Autor wyjaśnia swoją strategie i wizje, który pozwoliły mu zbudować amerykańską potęgę sklepów w małych miejscowościach!!
Autor uczy jak zarządzać, optymalizować i ostro negocjować
Książka napisana jest prostym językiem, z nutką humoru.
Polecam tę książkę działającym przedsiębiorcą, jak i nowym śmiałkom!!

Autor uczy jak zarządzać, optymalizować i ostro negocjować
Książka napisana jest prostym językiem, z nutką humoru.
Polecam tę książkę działającym przedsiębiorcą, jak i...

Świetna biografia, chociaż mocno wybielona. Dużo ciekawych historii i dobrze przekazanej filozofii Waltona. Zdecydowanie warto przeczytać

Jest to biografia biznesmena w wielkimi sukcesami, człowieka który poświecił się prowadzeniu firmy. Codziennie zadawał sobie pytanie „Co takiego można dzisiaj ulepszyć, gdzie można zaoszczędzić?”. Sam Walton jest przykładem jak sam tytuł wskazuje Amerykańskiego Snu, zbudowania firmy wartej miliardy dolarów i zatrudniająca miliony osób. Do książki podchodziłem pare razy, bo mnie czasem nudziła ale wytrwałe. Końcówka jest warta tego czytania i zrozumienia wszystkich naszych decyzji i co tak na prawdę jest ważne lub nie. Sam Walton utwierdził w przekonaniu wielu Amerykanów, że gospodarka wolnorynkowa to duża szansa na rozwój kraju. Walton pozostawił firmę, która do dzisiaj ma się dobrze i funkcjonuje na terenie USA, potrafił nauczyć i zmotywować ludzi do prowadzenia firmy w taki sposób jaki on prowadził. Podsumowując genialna historia dla każdego kto chce stworzyć coś dużego i wpływowego.

Walton pisał o sobie w sposób prosty. To jak dojrzewał do bycia liczącą się osobą w handlu detalicznym. Wydaje mi się, że ta książka nie jest przeznaczona tylko dla ludzi z tej branży, ale również dla innych ludzi, którzy nie widzą jak podążać w życiu. Można tą biografię nazwać poradnikiem życia. Oczywiście nie chodzi żeby naśladować go we wszystkim, ale wziąć istotne i podstawowe wartości życiowe,i pochylić się na nimi chwilę. Przemyśleć. Polecam

Po przeczytaniu tej książki Twoim oczom ukażą się nowe możliwości. Jeśli prowadzisz jakikolwiek biznes i chcesz nadal się rozwijać bierz przykład z Sama - człowieka, który od podstaw zbudował największą na świecie sieć sklepów detalicznych.

Perfekcyjna książka. Polecana przez wielu polskich świetnych przedsiębiorców!

Perfekcyjna książka. Polecana przez wielu polskich świetnych przedsiębiorców!

Biografia człowiek, który pokazał, że można zbudować wielki biznes od zera. Warto przeczytać książkę i dowiedzieć się co takiego zrobił Sam, że zbudował wielką firmę. Z książki dowiesz się jak mu się to udało i poznasz jego receptę na sukces. Polecam każdemu, kto myśli o założeniu i firmy lub jest liderem czy jakimś tam menadżerem. Dlaczego? Aby zbudować tak wielką firmę to nie wystarczy jeden człowiek to musi być zespół a z książki dowiesz się jak stworzyć taki zespół i jak odpowiednio motywować ludzi.
Więcej na blogu: http://www.moneygrabbing.co.uk/amerykanski-sen-lekcja-biznesu-tworcy-sieci-wal-mart/

Ciekawie opowiedziana historia życia i budowania firmy i marki WalMart przez Sama Waltona. Historia kończy się na 1993 roku, a firma dalej ma się dobrze. Dużo rad ponadczasowych dla prowadzących działalność gospodarczą, jak i tych którzy chcą zacząć swoją przygodę z biznesem. Dużo wspomnień rodzinnych i współpracowników. Dość szybko się czyta, choć styl nie każdemu może się podobać.
Warto przeczytać, polecam.

• Biografie