Detoks cukrowy. Jak stracić na wadze, dobrze się czuć i młodziej wyglądać

Okładka książki Detoks cukrowy. Jak stracić na wadze, dobrze się czuć i młodziej wyglądać Brooke Alpert, Patricia Farris
Brooke AlpertPatricia Farris Wydawnictwo: Bukowy Las Seria: Zdrowie zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Zdrowie
The Sugar Detox. Lose Weight, Feel Great, and Look Years Younger.
Bukowy Las
2015-01-01
2015-01-01
Beata Hrycak-Domke
dieta detoks odchudzanie zdrowie

Uważam, że z powodzeniem książka mogłaby się ukazać w postaci kilkustronicowych broszur lub kilku artykułów w jakiejś gazecie dla kobiet, wtedy czytelnik nie traciłby tak łatwo zainteresowania.
Treść tej książki ogólnie jest ciekawa, wiedza, którą mają do przekazania autorki powinna interesować każdego z nas, ale sposób przekazania był nieciekawy, mało obrazowy. Książka była trochę przegadana.

Owszem, omówiono wszystkie aspekty zdrowego stylu życia, od jedzenia, przez kosmetyki, po sport, ale zamiast opisywać ćwiczenia sportowe, warto by było załączyć ilustracje.

Początkowe rozdziały o szkodliwości cukru naprawdę skłoniły mnie do refleksji, brzmiały jakby autorki naprawdę były fachowcami, jednak gdy doszłam do przepisów - są one dość sfokusowane na jednej grupie ludzi.

Nie od dziś wiadomo, że do sportu i diety należy podchodzić INDYWIDUALNIE - i tutaj zabrakło podkreślenia tej tezy, a nie każdy jest w stanie jeść 5 posiłków dziennie, o dokładnych godzinach, zaczynając od śniadania 230 kcal. Mało tego często wyczuwałam taką niezdrową presję, żeby za wszelką cenę utrzymywać plan.
Wydaje mi się, że nadmierne skupienie na planowaniu posiłków, omijanie porcji, gdy wykroczyło się poza ustaloną ilość np. skrobi, może prowadzić do zaburzeń odżywiania - czasem widziałam niebezpieczne sugestie w tej książce, które mogłyby tym skutkować.

Dałam 4 gwiazdki, bo znalazłam 2 fajne przepisy: na popcorn z kalafiora i naleśniki z płatków owsianych.

Dobra książka, która może wspomóc zmianę nawyków żywieniowych i ograniczenie ilości spozywanego cukru

Nie ma tu nic o czym nie wiemy. Cukier jest zły i tyle. Za to jest tu masa sprzeczności, teorii niepotwierdzonych badaniami lub też sprzecznych z najnowszymi. Ponadto nie jest to książka na polskie realia. Słabo.

Jak dla mnie kiepska książka, niestety wiele rzeczy się nie zgadza z najnowszymi badaniami naukowymi. Od kiedy wieprzowina jest chudym białym mięsem (jak kurczak),a wołowina jest straszna, tłusta i zaliczana do tych gorszych. Śmieszne.

Jak to jest, że widząc tego typu poradniki, nie potrafię im się oprzeć? Kupuję z myślą, że od teraz moje życie zmieni się na lepsze i zazwyczaj kończy się epickim failem. Ale może teraz będzie inaczej? Tę przynajmniej czytało się ciekawie.
EDIT: I tym razem poniosłam sromotną klęskę. Ale walka trwa!

Cukier jest WSZĘDZIE. Wszyscy o tym wiedzą, jednak mało kto wie, jakie szkody wyrządza w naszym organizmie. Lektura bardzo uświadamiająca. Przepisy wyglądają smakowicie, na pewno spróbuję.

"DETOKS CUKROWY – odstaw cukier w 3 dni. Brzmi strasznie? Oj tak. I nie będę Was czarować, że człowiek po odstawieniu cukru tak się nie czuje. Dla mnie to było okropne przeżycie. Ale wystarczyło chwilę poczekać, by zrozumieć, że w tym szaleństwie jest metoda."

EDIT: I tym razem poniosłam sromotną klęskę. Ale walka trwa!

Cukier jest WSZĘDZIE. Wszyscy o tym wiedzą, jednak mało kto wie, jakie...

Ciekawa książka. Zamierzam wykorzystać wiedzę autorek i spróbuję chociaż część nawyków wprowadzić w życie.

Dobra pozycja dla zainteresowanych dietami i zdrowym stylem życia. Nie do końca jednak dopasowana do polskich realiów, np. jeśli chodzi o przepisy, w których pojawiają się egzotyczne i niestety trudno dostępne i drogie składniki.

Przy okazji otwiera też oczy. Cukier może osładza nam codzienność, ale niestety szkodzi i to bardzo.

Dla świadomych i uważnych. Polecam!

Dla świadomych i uważnych. Polecam!

• Zdrowie
  • Poradniki