Historia według Korwina 2

historia
9788361935971
Biblioteka Wolności
korwin-mikke historia

Bardzo fajna książka -pozwala rzucić okiem inaczej na historię, której nas uczyli w szkole. Bardzo polecam dla ludzi, którzy lubią myśleć, a nie są jedynie bezrefleksyjnymi jamochłonami kanapowymi

Na półkach: , , , ,

Obydwie części trzymają wysoki poziom merytoryczny, a całość jest pisana przyjemnym, prostym i całkiem często nieco zabawnym językiem.
I o ile książka składa się z ogromu artykułów w porywach do kilku stron i wydawać by się mogło, że trudno wybrać ten najlepszy, to moim zdecydowanym faworytem jest artykuł "Upadek i tryumf Imperium Zła" za który podnoszę ocenę o...

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Żeby dać się wciągnąć lekturze nie trzeba być znawcą historii ani polityki; wystarczy chęć poznania nowego, nieoczywistego spojrzenia na powszechnie znane tematy. Z Korwinem można się nie zgadzać, ale umiejętności pisarskich trudno mu odmówić.

Zbiór felietonów ciekawszy niż część pierwsza, polecam szczególnie ten o tłumaczeniu imion. Nadal podtrzymuję swoją opinię, że rozważania pana Janusza z historią są bardzo luźno powiązane. Moim zdaniem warto się zapoznać.

Podobnie jak część pierwsza - zbiór tekstów i felietonów autorstwa Janusza Korwina-Mikkego.
Cała twórczośc internetowego krula (sic!) obarczona jest założeniem, że czytelnik potrafi na chłodno, bez zbednego ładunku emocjonalnego prowadzić polemikę opartą na logice i argumentach.
W innym wypadku łatwo przypiąć tekstom łatkę "wypocin", a autorowi "oszłoma. Jeśli jednak...

• Historia
  • Chcę kupić