Pan Tadeusz

Opinie [1 125]

Była to ciężka przeprawa i bardzo długa w stosunku do ilości tekstu. Zrozumiałam że nic nie zrozumiałam i nawet nie do końca wiem o czym jest ta książka. Nie polecam

Arcydzieło, cudo i mogłabym tak jeszcze długo. Z każdym kolejnym czytaniem odnajduje się więcej rzeczy do podziwiania i kochania.

-Będzie ciężko-mówili.
- To jest straszne.-mówili
-Opis bigosu na całą stronę.-mówili.
W tym wszystkim zgadza się tylko bigos :). Jest to jedna z najprzyjemniejszych lektur, które czytałam! Wiadomo język nie zawsze był zrozumiały, ale cóż! Jak wspaniale właśnie takie smaczki się połyka!
Serdecznie polecam!

Darzę sympatią, bo oprócz narodowego krzepienia serc, jest tutaj miejsce na sielankowość i ładne opisy przyrody. Czasami może za dużo szarżowania z obfitym językiem, ale jest dobrze jak na romantyzm

zdecydowanie lepsze niż dziady haha

Zabierając się za tą książkę spodziewałam się czegoś cięszkiego, co czytałoby się opornie. Spotkałam się z czymś zupełnie innym. Bardzo szybko się czyta i dość łatwo, niektórym językk może sprawić problem, ale dla mnie był idealny. Polecam

Bardzo ciężko się czyta, bo książka jest napisana staropolskim językiem, ale historia w niej zawarta jest nawet interesująca. Oczywiście wstyd nie znać tej słynnej książki i przygody Tadeusza, więc mimo trudnego języka warto ją przeczytać.

Zazwyczaj czyta się ją jako lektura w szkole. Namawiam do powrotu w dużo :) późniejszych latach. To piękna książka i bez przymusu odkrywa się jej piękno

Chciałam bardzo to przeczytać i starałam się, aby to zrobić, ale się po prostu nie da. Czytałam i nie wiedziałam co ja czytam.

Tak niska ocena spowodowana jest moją szczerą nienawiścią do epoki literackiej jaką jest romantyzm (może nienawiści jest zbyt mocnym słowem, raczej bym to określiła jako nie możliwość zdzierżenia).
,,Pan Tadeusz" jest według mnie, mówiąc kolokwialnie, esencją polskiego romantyzmu, czego z cierpieć, na prawdę, nie mogłam
Za to jeśli mam powiedzieć o plusach, największym z...

37 053
    8 670