Miasto w mieście. Wspomnienie o polsko-radzieckiej Legnicy

Krzysztof Słobodzian Wydawnictwo: biografia, autobiografia, pamiętnik
wspomnienia historia Polski po 1945 Armia Radziecka komunizm
biografia, autobiografia, pamiętnik
wspomnienia historia Polski po 1945 Armia Radziecka komunizm

Trochę sztywno poprowadzone te rozmowy, ale i tak dobre. I, co ważne, dobrze dobrani rozmówcy, o różnym podejściu do legnickich Ruskich, co daje szersze pojęcie o tym, jak wyglądała Mała Moskwa.

"Mała Moskwa" wielu Polaków oglądało ten serial o miłości niewygodnej dla władzy radzieckiej. Film odwoływał się do wielu sytuacji z okresu stacjonowania Rosjan w Legnicy. A czytając książkę Krzysztofa Słobodziana "Misto w mieście" możemy poznać mnóstwo szczegółów codziennego życia mieszkańców tego dolnośląskiego miasta, gdzie po II wojnie usadowiła się armia radziecka.

To...

• 2015