Serce kobiety

Okładka książki Serce kobiety
Jack London Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Klasyka literatury amerykańskiej literatura piękna
literatura piękna
Klasyka literatury amerykańskiej
Wydawnictwo CM
2018-04-20
1969-01-01
9788366022041
kobieta Jack London literatura amerykańska literatura przygodowa

To zaledwie 130-stronicowa książeczka, zawierająca zbiór nowel czy opowiadań o kobietach Północy, pochodzących z Kanady lub Alaski, o kobietach silnych, zdecydowanych, odpornych na trudy życia, oddanych swym mężczyznom, wiernych, a równocześnie dumnych i mądrych życiowo.

Niemal każda z tych opowieści to pean na cześć kobiet, fascynacja ich urodą, poświęceniem, miłością,...

W namiocie ogrzewanym żelaznym piecykiem, odpoczywają na skórach, w bólu skurczów, grzejąc lód, by móc napić się wody -
mężczyźni snują opowieści o tym, jak tłuszcz przedwcześnie zabija tu na północy upadłych, jak nie wytrzymują trudów wędrówki przez śniegi tak uciążliwej, że podczas niej z głodu i zmęczenia padają psy w zaprzęgu.

Wśród snujących opowieści jest też Charles...

"Serce kobiety" to pięć opowiadań Londona zebranych w małej książeczce z ulubionej przeze mnie serii Kolibra. W opowieściach Jacka Londona
lód skuwa rzeki,mróz odmraza płuca, ogniem rozmraza się ziemię, by wykopać grób, a tu, gdzie czytam skwar i marzenie o cieniu.

Zdarzenia ekstremalne w surowej przyrodzie, w świecie, w którym łatwo i śmierć z głodu, z zimna, z ręki...

• Literatura piękna
  • Różne