rozwińzwiń

Cerowanie świata

Okładka książki Cerowanie świata Małgorzata Chmielewska
Okładka książki Cerowanie świata
Małgorzata Chmielewska Wydawnictwo: W drodze biografia, autobiografia, pamiętnik
236 str. 3 godz. 56 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
W drodze
Data wydania:
2015-03-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-03-01
Liczba stron:
236
Czas czytania
3 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788370339579
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka
Ocena 7,8
Odłóż tę książ... Małgorzata Chmielew...
Okładka książki Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka
Ocena 7,7
Sposób na (cho... Małgorzata Chmielew...
Okładka książki Miłość. Ale jaka Małgorzata Chmielewska, Tadeusz Gadacz, Wacław Hryniewicz OMI, Janina Ochojska-Okońska, Jean Vanier
Ocena 5,8
Miłość. Ale jaka Małgorzata Chmielew...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Idź własną drogą Marek Kamiński, Joanna Podsadecka
Ocena 7,5
Idź własną drogą Marek Kamiński, Joa...
Okładka książki Wanda Błeńska. Spełnione życie Joanna Molewska, Marta Pawelec
Ocena 7,5
Wanda Błeńska.... Joanna Molewska, Ma...
Okładka książki Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka
Ocena 7,7
Sposób na (cho... Małgorzata Chmielew...
Okładka książki Dasz radę. Ostatnia rozmowa Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka
Ocena 7,4
Dasz radę. Ost... Jan Kaczkowski, Joa...

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
38 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
317
315

Na półkach:

Zapiski z bloga s. Chmielewskiej zebrane w książkę. Całość prezentuje się bardzo dobrze, nawet pomimo tego, że od ich napisania minęła już dekada. Wiele sytuacji i przemyśleń siostry jest po prostu nadal aktualna. To zapiski o wierze, dobroczynności, pomocy słabszym, ale także o zakupach, sprawach urzędowych i relacjach międzyludzkich. Lektura skłaniająca do refleksji nad sobą i nad tym, co w życiu ważne.

Zapiski z bloga s. Chmielewskiej zebrane w książkę. Całość prezentuje się bardzo dobrze, nawet pomimo tego, że od ich napisania minęła już dekada. Wiele sytuacji i przemyśleń siostry jest po prostu nadal aktualna. To zapiski o wierze, dobroczynności, pomocy słabszym, ale także o zakupach, sprawach urzędowych i relacjach międzyludzkich. Lektura skłaniająca do refleksji nad...

więcej Pokaż mimo to

avatar
742
688

Na półkach:

Świadectwo życia Ewangelią - autentycznego, trudnego, szczerego. Z dystansem do siebie i świata, z miłością do Boga i ludzi, i...z humorem. Polecam!

Świadectwo życia Ewangelią - autentycznego, trudnego, szczerego. Z dystansem do siebie i świata, z miłością do Boga i ludzi, i...z humorem. Polecam!

Pokaż mimo to

avatar
1182
405

Na półkach: , , ,

„ Każdy nasz gest i każde nasze słowo może zniszczyć lub zbudować. Szalonych nie brakuje. Brakuje szaleńców Bożych. Wobec dużego popytu i braków na rynku, w tym zakresie, każdy z nas ma szansę załapać się na etat.” ( Siostra Małgorzata)

Siostra Małgorzata jest dla mnie Bożym szaleńcem.


W dzieciństwie rodzice nie dbali o jej wychowanie religijne. Po ukończeniu nauki w szkole średniej rozpoczęła studia biologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Dopiero po ich zakończeniu zwróciła uwagę na katolicyzm. Początkowo myślała o wstąpieniu do zakonu benedyktynek, następnie do małych sióstr Jezusa. Pracowała jako katechetka z niewidomymi dziećmi w Laskach i w duszpasterstwie niewidomych u ks. Stanisława Hoinki na ul. Piwnej w Warszawie. Organizowała także pomoc dla kobiet z więzienia przy ulicy Rakowieckiej.
W 1990 wstąpiła do wspólnoty w Bulowicach koło Kęt „Chleb Życia”, śluby wieczyste złożyła we Francji w 1998 roku. Obecnie prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek oraz noclegownie dla kobiet i mężczyzn. W swoich działaniach i artykułach podkreśla znaczenie ekonomii społecznej. Z troską wyraża się o osobach z marginesu. Osoby wykluczone próbuje przywrócić do społeczności poprzez stworzenie dla nich miejsc pracy. Dlatego powołała specjalne manufaktury, przetwórnię i szwalnię, w których pracują osoby bezdomne i chore. Wyroby następnie są sprzedawane w sklepach lub przez Internet. Opiekuje się chorym Arturem. Mówi o nim, mój przybrany syn. Na co dzień mieszka we wspólnocie,w Zochcinie.
Prowadzi cały czas aktywnie blog „Co widać z okna biedaków”, tam można na bieżąco zapoznawać się z przemyśleniami Siostry, oraz obserwować co dzieje się na co dzień we wspólnocie, na podstawie tego co siostra pisze oraz na podstawie wstawianych przez nią zdjęć. Można zostawić pod każdym wpisem swój komentarz...

„ Cerowanie świata” to zapiski z z bloga obejmujące okres od 12 października 2009 roku do 29 grudnia 2011 roku. Każdy kolejny dzień opatrzony jest tytułem. W każdym z nich pada wiele ważnych, trudnych, mocnych słów. Siostra ukazuje życie biednych, bezdomnych, chorych osób, często uzależnionych od alkoholu, narkotyków, matek samotnie wychowujących dzieci. Nie odrzuca nikogo, każdemu stara się pomóc w najprzeróżniejszy sposób. Często ukazuje z jakim oporem ze strony Państwa te osoby otrzymują pomoc. Z iloma absurdami spotyka się na co dzień. Aż trudno uwierzyć.

Ponad to przemyślenia Siostry często są tak ujmujące, że oczywiście w moim przypadku część książki znowu pozakreślana jest na zielono. Bo do tych fragmentów, do tych myśli, słów, warto wracać. Obok nich nie da się przejść obojętnie, one zostają w głowie, pracują we mnie. Powodują chęć zmiany, spojrzenia z większą miłością na drugiego człowieka, niosą pokrzepienie, uczą pokory, pokazują mi, kiedy kieruję się egoizmem. Po prostu uczą...

„Nie brak pokoi z łazienkami, ale relacji, czyni człowieka bezdomnym”

„Ubóstwo ewangeliczne, to nie zachęta do nędzy. Przeciwnie, z nędzą trzeba walczyć. To zachęta do umiaru w korzystaniu z dóbr tego świata. To zachowanie pokoju serca, bez względu na ilość i jakość dóbr do naszej dyspozycji „

Ciekawe są również wplecione w treść książki myśli różnych świętych, a także historie o świętych, o których nigdy nie słyszałam jak np. św. Jean Jugan. Oczywiście Ich historie wyśmienicie wplatają się w treść tego, o czym Siostra akurat pisze.

„ Bo życie da się pocerować. Znamy bardzo dobry punkt poprawek krawieckich. Jest tu obok, w kaplicy ( Najświętszy Sakrament). Chcesz, to idź. Usługa darmowa. Sami korzystamy”


Podziwiam Siostrę i zespół ludzi, który jej towarzyszy i na co dzień dzielnie pomaga. Ja towarzyszę im, czytając zapiski zamieszczane na blogu, a kolejna książka Siostry „ Dobro jako choroba zakaźna” już czeka na półce, aż po nią sięgnę.

„ Każdy nasz gest i każde nasze słowo może zniszczyć lub zbudować. Szalonych nie brakuje. Brakuje szaleńców Bożych. Wobec dużego popytu i braków na rynku, w tym zakresie, każdy z nas ma szansę załapać się na etat.” ( Siostra Małgorzata)

Siostra Małgorzata jest dla mnie Bożym szaleńcem.


W dzieciństwie rodzice nie dbali o jej wychowanie religijne. Po ukończeniu nauki w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
45
44

Na półkach:

Zaskakuje swoją bezpośredniością

Zaskakuje swoją bezpośredniością

Pokaż mimo to

avatar
718
104

Na półkach: , , , ,

Czytając teksty siostry Małgorzaty schodzę na ziemię, inaczej patrzę na świat, zmieniam perspektywę oglądu spraw, ludzi, swoich własnych problemów a czasami po prostu się śmieję -polecam.

Czytając teksty siostry Małgorzaty schodzę na ziemię, inaczej patrzę na świat, zmieniam perspektywę oglądu spraw, ludzi, swoich własnych problemów a czasami po prostu się śmieję -polecam.

Pokaż mimo to

avatar
177
108

Na półkach:

"Cerowanie świata" to wpis blogowych wpisów s. Małgorzaty Chmielewskiej obejmujących okres od 11 października 2009 r. do 29 grudnia 2011 r. Myślę, że wielu czytelników blogów byłoby niezwykle zadowolonych, gdyby ich ulubione blogi można by czytać w postaci papierowej. Zatem trudno ocenić samą formę książki. Powiedziałabym, że to zbiór esejów. Niby codziennych, a jednak zostawiających w sercu nieokreślony niepokój. Siostra Chmielewska zawstydza. Zawstydza blogerów, dokonując wpisów z niebywałą regularnością; zawstydza pracowników pomocy społecznej - pracowników socjalnych, asystentów rodziny, którzy - mając pomagać i służyć - nie mogą wyrwać się z instytucjonalnego sposobu myślenia; zawstydza chrześcijan, pisząc że istnienie domów dziecka jest hańbą naszego społeczeństwa. Nie musicie czytać tej książki, ale zajrzyjcie od czasu do czasu na bloga siostry Małgorzaty: www.siostramalgorzata.chlebzycia.org

A do mnie zapraszam po systemowe tropy dla par i nauczycieli:
http://karolinaplichta.pl/cerowanie-swiata/

"Cerowanie świata" to wpis blogowych wpisów s. Małgorzaty Chmielewskiej obejmujących okres od 11 października 2009 r. do 29 grudnia 2011 r. Myślę, że wielu czytelników blogów byłoby niezwykle zadowolonych, gdyby ich ulubione blogi można by czytać w postaci papierowej. Zatem trudno ocenić samą formę książki. Powiedziałabym, że to zbiór esejów. Niby codziennych, a jednak...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1101
957

Na półkach: , , ,

Czy siostra Małgorzata śpi? Czy siostra Małgorzata znajduje choć minutę dla siebie, żeby złapać myśl? Czy jej telefon milknie choć na minutę? Czy cerowanie świata polega na łataniu dziur? Jak nie nie domu dla bezdomnych to dla domu samotnej matki, jak nie domu samotnej matki to domu dziecka. Tak na terenach w których działa siostra Małgorzata. Do tego Artur, który nie odstępuje jej na krok, a potrzebuje większej uwagi niż nie jeden człowiek. Musi załatwiać wszystko od spraw budowlanych (typowo męskich) po każdą pracę, którą wykonuje kobieta. Książka pięknie wydana, cudowna okłada i ten papier, który przyjemnie się trzyma. W książce jest też mnóstwo cytatów nawet po wiersze Herberta. Warto zapoznać się z tą książką bo nie wiemy w jakiej rzeczywistości żyjemy. POLECAM!!!

"Przyjaciel, to ten, co związany z tobą wspólną liną wspina się na ten sam szczyt. Antoine de Saint Exupery

"Jezus jest jedynym Jubilatem, który w dniu swoich urodzin rozdaje prezenty. Obyśmy wszyscy wyciągnęli po nie ręce i odebrali, każdy swój, imiennie podpisany. Nie zawsze są one opakowane w błyszczące papierki. Prawda, pokój, miłość"

"Kolejne dyskusje na temat strategii wobec bezdomności. Już nie możemy tego słuchać. Na ten temat wszyscy zainteresowani problemem wiedzą dość" około 40 procent osób bezdomnych mogłoby być "zdomnymi", gdyby były mieszkania socjalne. Pozostałe 60 procent wymaga wsparcia, wyprowadzenia z nałogu, nauki życia lub też nigdy nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować z powodu wieku, stanu zdrowia. Z tymi ludźmi, albo trzeba pracować wiele lat, albo stworzyć im miejsca na ziemi, w których będą mogli żyć, mając oparcie w innych. Nasza Wspólnota jest jednym z takich miejsc. A teraz poproszę o czynniki opracowujące strategię o zapłatę za tę diagnozę. I tyle na ten temat.

Czy siostra Małgorzata śpi? Czy siostra Małgorzata znajduje choć minutę dla siebie, żeby złapać myśl? Czy jej telefon milknie choć na minutę? Czy cerowanie świata polega na łataniu dziur? Jak nie nie domu dla bezdomnych to dla domu samotnej matki, jak nie domu samotnej matki to domu dziecka. Tak na terenach w których działa siostra Małgorzata. Do tego Artur, który nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
295
274

Na półkach: , ,

"Cerowanie Świata" siostry Małgorzaty Chmielewskiej to zapis codziennych wydarzeń oraz przemyśleń, przeplatanych od czasu do czasu krótkimi historiami z żywotów świętych. To papierowa wersja internetowego bloga Siostry z lat 2009-2011.

Zapiski to krótkie acz celne w przekazie a WARTOŚCIOWE prawdziwie! Ukazują one świat większości nam zupełnie jakby.. inny, nieznany, obcy! Świat bezdomnych, biednych, chorych i zepchniętych na margines życia ludzi, którzy ostatniej szansy na odzyskanie swej zagubionej gdzieś ludzkiej godności szukać mogą - i odnajdują! - w chrześcijańskiej miłości i ludzkim oddaniu, obficie serwowanym w Domach Wspólnoty Chleb Życia.

Siostra oraz ludzie tej Wspólnoty odbijając się po wielokroć od beznamiętnego i zimnego często muru niedoskonałego systemu pomocy społecznej, TWORZĄ sami, ciężką i prawdziwie HEROICZNĄ pracą i walką system swój własny! Oparty w 100% na miłości do człowieka. Miłosierdziu, współczuciu, poświęceniu, oddaniu! Oddaniu tym najczęściej zupełnie ostatnim w szeregu naszego społeczeństwa, wyrzuconym przez los, lub nierzadko i przez swój głęboki nierozsądek, na całkowity margines NIECHCIANEGO ludzkiego istnienia..

Lektura tej NIEZMIERNIE POTRZEBNEJ - dla otwarcia naszych oczu i serc na ten inny świat - książki stanowi jednak tylko wycinek problematyki, z którą tak bardzo WARTO się zapoznać bliżej i głębiej! Warto bowiem przeczytać więcej o tym czym zajmuje się ta Wspólnota, której przewodzi w tak bezkompromisowy sposób Autorka, jakie są cele Fundacji tam założonej i jak i komu można pomóc robiąc choćby zakupy w tamtejszym sklepie!

Polecam również odnalezienie na Jutubie Jej rekolekcji. Są POTĘŻNE! Niesamowicie BOGATE, celne, przekonywujące, a przy tym całkowicie naturalne! A przez to tak krystalicznie PRAWDZIWE! Jak Dżem z Jasiowych Truskawek! (POLECAM!)

A sama książka? Czy warto ją przeczytać i zapoznać się z myślami tej szalonej, oryginalnej Siostry, zagonionej i oddanej CAŁKOWICIE służbie (skoro Państwo nie potrafi) najuboższemu ciałem jak i często duchem człekowi? Do licha! Jakże mało się mówi o takich ludziach i o ich ŚWIĘTEJ walce! To TRZEBA poznać!

"Cerowanie Świata" siostry Małgorzaty Chmielewskiej to zapis codziennych wydarzeń oraz przemyśleń, przeplatanych od czasu do czasu krótkimi historiami z żywotów świętych. To papierowa wersja internetowego bloga Siostry z lat 2009-2011.

Zapiski to krótkie acz celne w przekazie a WARTOŚCIOWE prawdziwie! Ukazują one świat większości nam zupełnie jakby.. inny, nieznany, obcy!...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    78
  • Przeczytane
    52
  • Posiadam
    12
  • Teraz czytam
    2
  • 2016
    2
  • Lit. polska
    2
  • 2017
    2
  • Dawis
    1
  • 2020
    1
  • 2015
    1

Cytaty

Więcej
Małgorzata Chmielewska Cerowanie świata Zobacz więcej
Małgorzata Chmielewska Cerowanie świata Zobacz więcej
Małgorzata Chmielewska Cerowanie świata Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także