Z jednym wyjątkiem

Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
literatura polska
Lipowo (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

"Z jednym wyjątkiem" to czwarty tom serii o mieszkańcach Lipowa i okolic. Kolejny tom, kolejne zbrodnie, kolejne tajemnice... Uwielbiam te lipowskie klimaty :)

Tym razem mamy do czynienia z szachową intrygą, nietypowymi zabójstwami i przy okazji z wieloma osobami na liście podejrzanych. Książkę czyta się szybko mimo, że jest sporym grubaskiem. Co prawda jest tu trochę...

W tej części do niewielu rzeczy można się przyczepić. No może konflikt między byłymi małżonkami o opiekę nad osiemnastoletnią pannicą jest co najmniej śmieszny, albo trudności w zebraniu odcisków palców od podejrzanych. Ale nic ponadto. I śledztwo jakieś porządne, metodycznie prowadzone. Nawet stopnie służbowe stosowane już bardziej oszczędnie, z mniejszą częstotliwością,...

"Z jednym wyjątkiem" to czwarty tom serii o Lipowie. Autorka przeprowadza nas znowu przez wieś, zaglądając przez okna do wybranych domów. W jednym trup, starsza kobieta siedząca przed stolikiem, na nim rozłożona szachownica. Ustawiono na niej początki Królewskiej Partii, a sama denatka ma na ręku tatuaż - G:e5. Policjantom z Lipowa nie pozostaje nic innego, jak zabrać się...

Trzyma poziom. Chwytam za kolejną część.

Rewelacja! Wróciłam do Kasi Puzyńskiej po dłuższej przerwie i się nie zawiodłam. Przez 90% książki byłam przekonana, że szybko odkryłam mordercę... Nic bardziej mylnego. Uwielbiam! Polecam i zaraz chwytam kolejny tom.

"Z jednym wyjątkiem" K.Puzyńskiej, jak dotychczas bez wyjątku mi się podobała. Dalej zaglądam do Lipowa.

Po przeczytaniu trzeciego tomu sagi o Lipowie napisałem, że zrobię sobie co najmniej pół roku przerwy. Przerwa trwała blisko dwa lata, a powróciłem do niej tylko dlatego, że żona poleciła mi czwarty tom w "ramach wyzwania czytelniczego na luty" (przeczytam książkę którą ktoś mi polecił). Autorka chyba przeczuwała, że będę miał dłuższą przerwę, bo już od pierwszego rozdziału...

Czwarta część przygód policjantow z Lipowa jak każda z poprzednich części trzyma swój przyzwoity poziom.
Akcja książki kręci się wokół życia prywatnego oraz rozterek życiowych Klementyny Kopp oraz Daniela Podgórskiego, oraz nowych morderstw.
Rozpoczyna się dość sennie od śmierci jednej z wiekowych mieszkanek Żabich Dołów, coś co z pozoru wygląda na naturalne zejście ze...

Niezbyt udana, tematyka szachowa jest dla laika bardzo nużąca, ale i tak warto przeczytać

To moje trzecie spotkanie z Lipowem. Najpierw tom trzeci, potem drugi, teraz czwarty - jakoś tak niesztampowo wyszło.
Z tych trzech książek - ta na drugim miejscu mojego mini rankingu. Trzydziesta pierwsza najlepsza, więcej czerwieni na końcu. Ocena 7,5/10

Dyskusje

4 062