rozwińzwiń

Jastrzębiacy. Historia oddziału i batalionu por. „Jastrzębia” z 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

Okładka książki Jastrzębiacy. Historia oddziału i batalionu por. „Jastrzębia” z 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Leon Karłowicz
Okładka książki Jastrzębiacy. Historia oddziału i batalionu por. „Jastrzębia” z 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.
Leon Karłowicz Wydawnictwo: Mireki powieść historyczna
300 str. 5 godz. 0 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Mireki
Data wydania:
2013-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-01
Liczba stron:
300
Czas czytania
5 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364452185
Tagi:
Jastrzębiacy AK Wołyń Jastrząb partyzanci
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1148
251

Na półkach:

Hmm dziwna to praca. Wiadomo, że okrucieństwo UPA w zabijaniu Polaków było gigantyczne i autor nie przesadza gdy opisuje jak ludzie umierali w mękach ale ciągłe apostrofy jak to upowcy tylko tchórzyli i zaraz uciekali nie specjalnie znajdują potwierdzenie w rzeczywistości ot choćby 29 stycznia 44 gdy w akcji na Szczurzyn UPA stawiało dość zacięty opór a walki kontynuowano zasadniczo do 30 stycznia gdy w trakcie odwrotu oddziały polskie wpadły w udaną zasadzkę UPA (zdołały z niej ostatecznie wyjść).
Autor za co mu chwała ma odwagę i wspomnieć, ze i strona polska potrafiła być okrutna i zabijać nieuzbrojonych, rabować ukraińskie wsie i je palić. Rachunek krzywd jest oczywiście bez sensu a abstrahując od tego, oczywistą oczywistością były znacznie mniejsze możliwości strony polskiej - słabiej uzbrojonej i słabszej liczebnie.
Mamy też wyraźnie powiedziane, że Polacy starali się nie drażnić Niemców by nie doszło do walki na dwa fronty która by zwyczajnie zdmuchnęła liczebnie słabe oddziały polskie pozostawiając ludność bez jakiejkolwiek osłony. Prowadziło to do zaniechania kontrakcji przy niemieckich pacyfikacjach wsi.

Wspomnienia nie są więc tak brązownicze jak to bywa i stąd moim zdaniem naprawdę warte zwrócenia uwagi.

Hmm dziwna to praca. Wiadomo, że okrucieństwo UPA w zabijaniu Polaków było gigantyczne i autor nie przesadza gdy opisuje jak ludzie umierali w mękach ale ciągłe apostrofy jak to upowcy tylko tchórzyli i zaraz uciekali nie specjalnie znajdują potwierdzenie w rzeczywistości ot choćby 29 stycznia 44 gdy w akcji na Szczurzyn UPA stawiało dość zacięty opór a walki kontynuowano...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    8
  • Przeczytane
    6
  • Posiadam
    4
  • Teraz czytam
    1
  • 1
    1
  • Partyzantka
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także