Epoka hipokryzji: seks i erotyka w przedwojennej Polsce

Kamil Janicki Wydawnictwo: Znak Horyzont Seria: Ciekawostki historyczne.pl popularnonaukowa
Znak Horyzont
literatura polska erotyka II RP
popularnonaukowa
Ciekawostki historyczne.pl
literatura polska erotyka II RP

Co za rozczarowanie! Liczyłam na dobrą popularnonaukową książkę, a dostałam szmatławiec ilustrowany rysunkami z pornograficznych, przedwojennych pisemek. Jestem zniesmaczona stylem i wulgarnością "historycznej" książki. Dla odczarowania tematu poczytam Boya. Daję dwie gwiazdki za bibliografię.

,,Epokę hipokryzji" dostałam w 2015 gdy zmieniałam pracę. Paradoksalnie przeczytałam ją w końcu teraz gdy znowu jestem w trakcie zmian pracy. Taka życiowa klamra ale nie o to mi chodzi gdy przywołuję datę 2015. Ważne jest coś zupełnie innego. Rok później, w 2016 były pierwsze marsze kobiet przeciwko projektowi zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, preludium do tego co...

Powinni są przeczytać wszyscy święcie oburzeni powszechnością seksu w XXI wieku.
Nihil novi...

Sama treść książki to "i śmieszno, i straszno". Całkiem sporo ciekawostek dotyczących na przykład metod antykoncepcji. Najciekawsze są jednak opisy ówczesnej obyczajowości.

Bardzo przeciętna książka. Czy warto przeczytać? Chyba tylko dla, dosłownie, kilku ciekawostek jak choćby tej ze str.361. I tyle....

Mnie bardzo się podobała, jak wszystkie książki pana Janickiego. I bardzo smutnie aktualna na dzisiejsze czasy

Początek mnie mocno rozbawił... Głównie przez słownictwo używane w dawnych czasach... Jednak czym dalej brnęłam, tym byłam bardziej zszokowana podejściem do seksu i spraw z nim związanych oraz antykoncepcji... Normalna rzecz, że medycyna i nauka dopiero się rozwijała, a wszelkie nowości były traktowane z wielkim dystansem i oburzeniem, jednak mimo wszystko tak dokładne...

Książka pełna ciekawostek o życiu seksualnym okresu przedwojennej Polski, w dodatku napisana w ciekawy i "lekki" sposób, chyba nie ma drugiej tak wyczerpującej książki dotyczącej tej tematyki.

Książka napisana w sposób prosty, autor zebrał i przedstawił dużo ciekawych informacji dotyczących sfery erotycznej opisywanej epoki. Zdarzają się natomiast niepotrzebne powtórzenia a sposób przekazu w gruncie rzeczy nudzi.

Miała być najbardziej odważna książka historyczna, a okazało się, że to całkiem zgrabnie omówiony problem przedwojennej polskiej obyczajowości.

Bardzo interesujaco sie zaczyna, jednak po przeczytaniu 10% ksiazka poszla na bok. Autor zaczal tak przynudzac, ze raczej juz wiecej nie siegne po ten tytul. Wielka szkoda. Dla pasjonatow.

Dyskusje

1 251