5 sekund do IO

Małgorzata Warda Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: 5 sekund do IO (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Media Rodzina
5 sekund do IO (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Czy wirtualny strzał niesie realną śmierć?

9 Link do recenzji

Kopara opada!!! Wciagajaca, pelna emocji powiesc o tym, co moze sie kryc w wirtualnym swiecie i jak on wplywa na nasze zycie. Powinien to przeczytac kazdy czlowiek na ziemi. Polecam z calego serca.

Emocje sięgają sufitu już od pierwszych stron. Szkoda, że nie natrafiłam na tę książkę jako nastolatka, z pewnością stałaby się jedną z moich ulubionych! Świetnie napisana, można śmiało polecić.

Jestem pewna, że gdyby tę powieść wydano za granicą i została ona odpowiednio nagłośniona, odniosłaby podobny sukces, co seria "Igrzyska Śmierci".

Książka skierowana jest do młodszego czytelnika, ale porusza tematy związane ze światem wirtualnym i problemem życia pomiędzy nim, a rzeczywistością. Stawia pytania, które coraz częściej trapią nas wszystkich: gdzie znajduje się...

Na półkach: , , , ,

Piękna, ciekawa i wzruszająca książka mnie się podobała zapadła mi głęboko w pamięć. Wzrusza, chwytająca za serce.

Małgorzata Warda zgrabnie łączy rzeczywistość ze światem gry komputerowej. W pewnym momencie widzimy że te dwa światy zaczynają się łączyć w niebezpieczny sposób.Autorka w delikatnie zwraca uwagę na to, że wejście do wirtualnego świata może mieć nieszczęśliwe skutki jeśli mamy problemy emocjonalne. Porusza poważniejszy problem jakim jest uzależnienie od gier...

Zachęcony "Dziewczyną z gór" sięgnąłem po następną książkę Wardy. Ryzyko było spore, bo wiedziałem, że to "fantastyka" za którą nie przepadam.
Warda pisze prostym językiem, krótkie zdania, przejrzyste sceny/akcje.
Czyli pisze dla masowego czytelnika - czy to źle ? Nie, parzcież takich jest właśnie najwięcej.
Gra komputerowa, która jest jakby rzeczywista, - czy to naprawdę...

Książka jest niezwykle plastyczna, właściwie widzi się świat wykreowany przez autorkę oraz postaci tam żyjące.
Jest tam też wartka, wciągająca akcja oraz tajemnica.
Czegoś mi jednak zabrakło. Wyjaśnienia? Motywu?
No, ale to Warda - jej zakończenia zazwyczaj niczego nie wyjaśniają.

Chociaż do tej pory przeczytałam jedynie dwie książki Małgorzaty Wardy to jej nazwisko bardzo dobrze mi się kojarzy. Dlatego też postanowiłam sięgnąć po "5 sekund do IO". Już pierwsze strony zaskakują czytelnika dostarczając opis strasznych zdarzeń, a ich wyjaśnienie jeszcze bardziej intryguje i sprawia, że lektura wciąga.
W książce poruszono temat bardzo współczesny i na...

Świetna fabuła, trudno się oderwać od czytania prawie tak samo jak graczom opuścić grę która jest tu głównym motywem.

Wiele osób obawia się, że granie w gry komputerowe może mieć zły wpływ na zachowanie młodzieży. Na przykład poprzez dużą ilość przemocy w grze zachęci się do stosowania jej poza grą. Po przeczytaniu tej książki wydaje mi się, że to właśnie było główną motywacja do jej napisania.

Mimo, że nie ma wielu naukowych dowodów na poparcie teorii, że gry wideo, w szczególności te...

Dyskusje

• 2019