Opowieści z Dzikich Pól

Okładka książki Opowieści z Dzikich Pól
Jacek Komuda Wydawnictwo: Fabryka Słów Seria: fabryka historii powieść historyczna
powieść historyczna
fabryka historii
Fabryka Słów
2014-09-05
2014-09-05

więcej Więcej

8,5 bardzo przyjemnie czyta się kolejne opowiadania, mi najbardziej spodobały się: "Nie trać, waszmość, głowy", "Pod Wesołym Wisielcem", "Zapomniana duma" i "Nobile verbum".

Dobrze się słuchało. Mam nadzieję na więcej książek. Problem z czasem.

Było przeciętnie. Dwa opowiadania powtarzają się z tymi w Czarnej szabli, więc po przeczytaniu kilku stron ominąłem je. Reszta pozostawia wyobrażenie autora jako po prostu poprawnego rzemieślnika. Nic ponadto.

Jeśli autor powieści historycznych nie m pomysłu na fabułę, to wrzuca wątki fantasy w treść...Ot i wtedy można rozwinąć akcję i uzasadnić zakończenie...Taka niestety jest ta książka - czyste fantasy, słabo

Nie wiem czy to nie była pierwsza książka Komudy, chyba ją zabrałem na jakąś wycieczkę. Ot, lekka i przyjemna.

Przeczytałem trochę tej fantastyki :) .

Fajne opowiadania w których historie historyczno awanturnicze, osadzone na początku XVII wieku mieszają się z odrobiną fantastyki czy horroru. Lubię pióro Komudy, jego wyobraźnię, humor, wartką akcję, pojedynki, itp. I dlatego takie książki jak ta to dla mnie sama przyjemność. Moje ulubione opowiadania to "Veto" i "Czarna nowina", no i groteskowa "Pod wesoły...

Sienkiewiczowski klimat, szlachecka fantazja, trochę dreszczyku i ciekawych legend. Bardzo przyjemnie się czyta. Polecam.

Jest bo jest. Czyta się lekko i szybko, zaraz potem można bez żalu zapomnieć.

Nie porwały mnie te opowiadania. Ponadto liczyłem na coś innego, na opowieści naprawdę "z Dzikich Pól", z kozackich stepów, z Niżu, z Zaporoża, z perekopskich równin, a tu znalazłem po prostu opowieści o szlacheckich awanturnikach z szeroko rozumianych Kresów I RP. Tytuł, jak dla mnie, mylący.

Witam Panie Jacku :)

1 158