Noc i ciemność

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Endless Night
Herkules Poirot
Endless Night
kryminał, sensacja, thriller
2015-03-26
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Herkules Poirot

Książka faktycznie inna, choć (co jest ciekawostką) już czytałem dzieło Christie o niemal identycznej konstrukcji. Z wiadomych przyczyn nie wymieniam tytułu.
Książka dłuży się, jest raczej romansem niż kryminałem, oczywiście do czasu i wtedy okazuje się, że to nie było puste lanie wody, a budowa historii dzięki której po zakończeniu ostatniego wiersza czułem gniew i złość....

Średniak od Christie, bez szału.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Moje pierwsze spotkanie z Królową Kryminału. Muszę przyznać, że zacierałam rączki z niecierpliwością. Zaczęło się całkiem ciekawie, ładny język, przyjemnie się to czyta. Byłam zadowolona. Potem czekałam, aż akcja się rozkręci i nabierze to wszystko jakichś kształtów i tempa. Podczas gdy tak czekałam to... książka się skończyła. Ten kryminał taki mało kryminalny :( Bardziej...

Nietypowy kryminał z nutką sił nadprzyrodzonych.
Przyznam, że historia rozpoczęła się dość spokojnie i bez emocji, wręcz czekałam, aż skończy się sielanka i zaczną mroczniejsze wydarzenia. Przy końcówce jednak się nie zawiodłam. Dostałam dawkę solidnego zaskoczenia i dreszczu niepokoju.
Dobra powieść.

Czytając tę książkę miałem wrażenie, że czytam którąś z pozycji Kinga, a nie Christie. Motyw cygańskiej klątwy, bardzo odstawająca historia od kryminału. Po prostu coś innego, niż zwykle. Czytało się całkiem przyjemnie. Typowałem jakie będzie zakończenie no i można powiedzieć, że w małym stopniu się udało, ale tylko w małym bo nastąpił bardzo nieoczekiwany przeze mnie...

8⭐

Niewiele jest takich historii, które czyta się mimo to, ze nie wiadomo do czego zmierzają. Ja tak miałam właśnie z tym dziełem Agathy Christie. Czytałam to, historia jak dla mnie nie prowadziła do niczego, ale nie mogłam powstrzymać się od czytania dalej. Świetna, lekka, pełna niejasności i fascynująca

Przyznam szczerze, że na początku nie potrafiłam się w nią dostatecznie wciągnąć, dopiero z czasem zaczęła mnie ciekawić i nie mogłam się oderwać.

Jak dotąd żaden bohater tak mnie nie irytował jak Mike. Przez połowę książki miałam ochotę porządnie nim potrząsnąć żeby się ogarnął i przestał marudzić. Przyznam jednak, że mnie zaskoczył. Ale o tym później.

Główny bohater, Michael Rogers, jest typem osoby, która nie potrafi gdziekolwiek zagrzać miejsca lub ciągle czegoś poszukuje. Z tego też powodu stale podróżuje, łapie...

Bardzo dobra" unikatowa"tematyka w pozycjach Agathy, z najbardziej zaskakującym, wg mnie, zakończeniem.

Na półkach: , , , ,

Zupełnie inna w charakterze od typowych kryminałów Christie. Jednak tak samo wciągająca i ciekawa, z tym że trochę bardziej mroczna na początku.
A pod koniec naprawdę zaskakuje i okazuje się, że już raz Christie zrobiła czytelnikowi taki psikus ( żeby nie spoilerować nie napiszę w jakiej powieści ) :)

Dyskusje

1 883