Morderstwo w Mezopotamii

Agatha Christie Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Herkules Poirot (tom 14) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Murder in Mesopotamia
Murder in Mesopotamia
Herkules Poirot (tom 14)
kryminał, sensacja, thriller
2015-03-12
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Herkules Poirot

Klasyk Agaty. Wykopaliska, archeolodzy i tajemnica sprzed lat, z którą oczywiście mierzy się Herkules Poirot! Smacznego!

Ech nie lubię raczej tych egipskich powieści Christie. Średniawo.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Solidny kryminał z miejscem akcji w Iraku, który wówczas był pod wpływami brytyjskimi. W ekspedycji archeologicznej dochodzi do morderstwa, po czym na scenę wkracza Herkules Poirot. Opisy Bagdadu i okolic bardzo realistyczne, że aż czuje się ten brud i piasek. Historia ciekawa, dopiero pod koniec po kilku poszlakach udało mi się poprawnie wytypować sprawcę, co w powieściach...

Ciekawa fabuła. Bardzo lubię książki Agaty Christie i Herkulesa Poirot. Często do nich wracam, nie nudzą mi się. Polecam.

Bardzo dobry kryminał, klasyka gatunku. Ciekawie i szczegółowo opisane miejsce akcji. Polecam.

Bardzo ciekawy kryminał- taka klasyka w wydaniu autorki, tylko w innej niż zawsze, ciekawej scenerii. Chociaż mam wrażenie, że dla kogoś, kto często zagląda do powieści Agathy Christie zakończenie może być bardzo przewidywalne.

Uwielbiam Herkulesa Poirot w egzotycznym klimacie. Słońce, piasek, grupa archeologów i wykopaliska. Pośród tej scenerii ginie kobieta żona głównego archeologa. Mąż widzi w kobiecie uosobienie wszelkich cnót a inni ? Cóż.. kilka osób dostrzega, że zamordowana lubiła budować wokół siebie atmosferę zazdrości i konfliktów w dodatku napawając się tym. Morderstwo doskonałe nikt...

Na półkach: , , , , , , ,

Tym razem Hercules Poirot w egzotycznym plenerze

Cała Agatha.
Najciekawsze zostaje na końcu.
Ciekawa narracja.
Dobrze skrojone charaktery.
Przez chwilę można nawet poczuć powiew ciepłego arabskiego powietrza.
Mogę polecić.

bardzo polecam